Trwa ładowanie...

Naczelny rabin Polski: w Auschwitz poczułem jedność z papieżem

• Michael Schudrich: podczas wizyty papieża Franciszka w obozie Auschwitz-Birkenau po raz pierwszy w życiu miałem bardzo mocne poczucie jedności
• Naczelny rabin Polski przyznał, że był bardzo wzruszony

Share
Naczelny rabin Polski: w Auschwitz poczułem jedność z papieżem
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d1651jw

- Papież modlił się cicho, a ja modliłem się głośno, odmawiając modlitwę Kadisz i jako człowiek czułem taką jedność z papieżem, jak dwie osoby, które modlą się razem - podkreślił rabin.

Dodał, że zastanawiając się nad tą ciszą, jaką zachował papież na terenie obozu, pomyślał, że większość ludzi wtedy mówi: "cisza powinna być zachowana w środku obozu, ale na zewnątrz, po drugiej stronie bramy śmierci, należy cały czas krzyczeć przeciwko złu, które jest w naszym świecie".

d1651jw

Zaznaczył też, że "samo milczenie wewnątrz obozu jest również modlitwą przeciwko złu".

Papież Franciszek odwiedził były niemiecki obóz Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau w piątek, w czasie pobytu w Polsce w ramach Światowych Dni Młodzieży. Papież modlił się m.in. w celi męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego, a pod Ścianą Straceń zapalił lampę - swój dar dla muzeum. Podczas wizyty papież modlił się w ciszy i nie zabierał publicznie głosu; rozmawiał z byłymi więźniami Auschwitz i Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata.

d1651jw

Podziel się opinią

Share
d1651jw
d1651jw
Więcej tematów