Trwa ładowanie...
d2q4r11

Na świecie jest 1,1 miliarda "niewidzialnych" ludzi. Nie mają żadnej tożsamości

Ponad 1,1 miliarda osób na świecie, głównie w Afryce i w Azji, nie ma dowodu osobistego ani żadnego innego oficjalnego dokumentu, aby potwierdzić swą tożsamość, co pozbawia je dostępu do służby zdrowia, możliwości korzystania z pomocy społecznej lub edukacji - ogłosił Bank Światowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad miliard ludzi nie posiada żadnego dokumentu tożsamości
Ponad miliard ludzi nie posiada żadnego dokumentu tożsamości (flickr.com, Fot: passports)
d2q4r11

Wśród tych "niewidzialnych" przeszło jedną trzecią stanowią dzieci niezarejestrowane w żaden sposób po urodzeniu - czytamy w komunikacie ogłoszonym z okazji dorocznego zgromadzenia Banku Światowego w Waszyngtonie.

Sytuacja ta występuje szczególnie w krajach, w których dochodzi do częstego przymusowego przemieszczania się ludności. Bank Światowy wdrożył program nazwany ID4D (Inicjatywa Rozwoju Identyfikacji), który ma pomóc w identyfikacji osób dzięki technologii cyfrowej.

- Niemal siódma część populacji naszej planety żyje bez żadnego dowodu pozwalającego na oficjalne ustalenie tożsamości, co sprawia, że całe rodziny pozostają bez dostępu do opieki zdrowotnej, edukacji oraz usług socjalnych i finansowych- powiedział Eric Jing, jeden z członków rady doradczej tego programu.

d2q4r11

Podziel się opinią

Share

d2q4r11

d2q4r11
Więcej tematów