Trwa ładowanie...
d2my8oi
d2my8oi

Na Bałtyku zaginęli rybacy - przerwano poszukiwania

Służby ratownicze zakończyły poszukiwania dwóch rybaków z Rewala (Zachodniopomorskie), którzy wypłynęli rano w morze. Mężczyzn nie znaleziono - poinformowała rzeczniczka Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) Mirosława Więckowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2my8oi

- O godz. 16.30, po dziesięciogodzinnej akcji, zakończono aktywne poszukiwania 30- i 28-latka z Rewala; nie znaleziono ani rybaków ani śladów łodzi. Szansa na znalezienie mężczyzn żywych jest zerowa - powiedziała Więckowska. - Teraz sprawą zajmą się policja i prokuratura. Na prośbę prokuratury SAR może wznowić poszukiwania - dodała.

Służby zostały zawiadomione o zaginięciu przez ojca jednego z rybaków, ok. 9 rano. - Poinformował, że syn wypłynął dwie godziny wcześniej z kolegą łódką wiosłową, po zostawione w morzu sieci. Rybacy nie zabrali telefonów komórkowych, nie mieli na łodzi kamizelek ratunkowych - powiedziała Więckowska.

Rybaków poszukiwały trzy jednostki SAR, śmigłowce: Marynarki Wojennej, policji i Straży Granicznej, samolot patrolowo-rozpoznawczy Marynarki Wojennej, kuter. Przeczesywany był brzeg morski na odcinku ponad 40 km, od Niechorza do Dziwnowa.

d2my8oi

Podziel się opinią

Share
d2my8oi
d2my8oi