WP

Muzycy z całego świata zjadą do Katowic. We wrześniu pierwsza edycja międzynarodowego konkursu

Już we wrześniu Katowice będą gościć uczestników Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. Czekają na nich nagrody pieniężne - ich pula opiewa na 287 tys. euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzycy z całego świata zjadą do Katowic. We wrześniu pierwsza edycja międzynarodowego konkursu
(Materiały prasowe)
WP

Przedsięzwięcie ma na celu popularyzację polskiej muzyki na świecie oraz utrwalenia w świadomości odbiorców znaczenia postaci Karola Szymanowskiego i jego twórczości, będącej istotną częścią narodowego dziedzictwa kulturowego naszego kraju.

Organizatorem konkursu jest Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia przy wsparciu wiodących polskich instytucji muzycznych i kulturalnych (Polskie Radio SA, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem). Ideowego i finansowego wsparcia udzielił Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Muzycy będą mogli wziąć udział w 5 kategoriach z udziałem takich instrumentów jak: fortepian, skrzypce, śpiew, kwartet smyczkowy oraz kompozycja. Konkurs został zaplanowany w cyklu pięcioletnim, a jego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 10-23 września 2018 r.

WP

Na uczestników Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego czeka nagroda. Pula we wszystkich pięciu kategoriach wynosi aż 287 000 EUR. Oprócz nagród głównych przewidziane są nagrody specjalne za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego

Terminy nadsyłania zgłoszeń:
fortepian – 31.05.2018 r.
skrzypce – 31.05.2018 r.
kwartet smyczkowy – 31.05.2018 r.
śpiew – 31.05.2018 r.
kompozycja – 16.08.2018 r.

Przesłuchania konkursowe I i II etapu odbywać się będą równolegle w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Podczas finału konkursu solistom towarzyszyć będzie orkiestra NOSPR.

Regulamin konkursu oraz wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na stronie: szymanowski-competition.com

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP