Trwa ładowanie...
d23zmf8

Muzeum Narodowe: zegary i muzyka

Koncerty i spotkania z historykami sztuki, którzy odkryją tajemnice zegarów to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Muzeum Narodowe z okazji mikołajek. W sobotę od 12.30 do 17.00 zaplanowano m.in. spotkania dla dzieci i dorosłych z Barbarą Kawecką-Zygadło - scenografem wystawy "Ten zegar stary..." oraz z Mirosławem Sołtanem - zegarmistrzem i specjalistą od zegarów zabytkowych.

Share
d23zmf8

Każde dziecko, które przyniesie własnoręcznie wykonany zegar lub rysunek zegara, będzie mogło wejść na wystawę za darmo. Podpisane rysunki będą służyły za bilet wstępu dla dzieci. Najciekawsze prace zostaną wystawione od 1 stycznia 2002 r. do końca prezentacji wystawy "Ten zegar stary..." w korytarzyku między salą kinową a kawiarnią.

W południe, w Galerii Malarstwa Polskiego przy obrazie Jana Matejki "Portret córki Heleny z krogulcem", odbędzie się koncert z cyklu Muzyczna Galeria Jednego Obrazu, podczas którego wykonane zostaną utwory Jana Sebastiana Bacha, Niccolo Paganiniego i Krzysztofa Pendereckiego. (jask)

d23zmf8

Podziel się opinią

Share
d23zmf8
d23zmf8
Więcej tematów