Trwa ładowanie...
d3qlt74
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

MSZ Ukrainy: Rosja nie jest gotowa, by nie ingerować w sprawy Ukrainy

Nie dostrzegam gotowości Rosji do niemieszania się w wewnętrzne sprawy Ukrainy - powiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin na konferencji prasowej w Kijowie, komentując niedzielne rozmowy w Berlinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od lewej: Laurent Fabius, Pawło Klimkin, Frank-Walter Steinmeier, Siergiej Ławrow
Od lewej: Laurent Fabius, Pawło Klimkin, Frank-Walter Steinmeier, Siergiej Ławrow (PAP/EPA, Fot: Maurizio Gambarini)
d3qlt74

Wielogodzinne rozmowy z udziałem szefów dyplomacji Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec nie przyniosły przełomu - przerwania ognia na Ukrainie.

- Strona rosyjska nie jest obecnie gotowa do wzięcia na siebie pełnego zakresu zobowiązań w kwestii obecności obserwatorów OBWE, w kwestii efektywnej kontroli granicy ukraińsko-rosyjskiej, nie jest też gotowa uznać faktów stałego przenikania przez granicę sprzętu i najemników i ingerencji sił zbrojnych z terenów rosyjskich - oświadczył Klimkin, relacjonując na briefingu w Kijowie rozmowy w Berlinie, których celem było rozważenie sposobów doprowadzenia do zawieszenia broni na wschodniej Ukrainie.

Klimkin powiedział też, że prezydenci Ukrainy i Rosji - Petro Poroszenko i Władimir Putin - zdecydują, czy spotkają się w najbliższym czasie w "formacie normandzkim".

d3qlt74

Poinformował, że szefowie obu państw (Ukrainy i Federacji Rosyjskiej) zdecydowali o niedzielnym spotkaniu na szczeblu szefów dyplomacji w Berlinie, gdzie zastanawiano się nad najbliższą przyszłością. To, czy w najbliższym czasie dojdzie do spotkania w formacie normandzkim, zależy od szefów państw - dodał minister.

Na początku czerwca w Normandii, na marginesie uroczystości związanych z 70. rocznicą lądowania wojsk alianckich, doszło do szeregu spotkań z udziałem prezydentów Rosji, Francji, Niemiec i Ukrainy, którzy omawiali m.in. sytuację na wschodniej Ukrainie.

Pawło Klimkin poinformował też, że 23 sierpnia wizytę w Kijowie złoży kanclerz Niemiec Angela Merkel. - Do wizyty kanclerz Merkel dojdzie w przeddzień święta narodowego Ukrainy - powiedział minister, zaznaczając, że będzie to niezwykła wizyta, bardzo interesująca z racji bogatego programu.

24 sierpnia na Ukrainie jest obchodzony Dzień Niepodległości, w rocznicę proklamowania Aktu Niepodległości w 1991 roku.

d3qlt74

Podziel się opinią

Share

d3qlt74

d3qlt74
Więcej tematów