Trwa ładowanie...
d3j7mvt

Mrozowski: Irakijczycy działają jak zaprogramowaniRelacje irackich mediów, dotyczące przebiegu wojny w Iraku, przypominają zachowanie prasy w państwach, w których upadały systemy totalitarne. Jednak na działanie mediów w Bagdadzie ma jeszcze wpływ specyficzna mentalność Irakijczyków - uważa prof. Maciej Mrozowski ekspert w dziedzinie komunikowania masowego z Instytutu Dziennikarstwa UW.

Share
d3j7mvt

"Opór w przypadku pewnej kadry - szefostwa mediów i władz będzie do końca, oni działają jak zaprogramowani, nie działają racjonalnie" - powiedział Mrozowski.

Według eksperta nawet po pomyślnym zakończeniu operacji zbrojnej prowadzonej przez wojska koalicji, Amerykanom bardzo trudno będzie przekonać Irakijczyków do zachodnich wartości.

"Ci ludzie nigdy się nie wtopią w zachodnie nurty, nie istnieje propaganda, która mogłaby to sprawić" - powiedział Mrozowski.

Dodał, że Amerykanom łatwiej byłoby wygrać wojnę psychologiczną, gdyby na przykład istniał iracki rząd na uchodźstwie.

d3j7mvt

Maciej Mrozowski przypomniał sytuację wyzwalania Polski przez Armię Czerwoną. "Wtedy nam też na czołgach przywieziono ustrój" - powiedział. "On się nie przyjął, chociaż z Rosjanami do Polski wkroczyło polskie wojsko" - dodał.(an)

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! Jak długo potrwa jeszcze wojna? Kto zastąpi Saddama Husajna? Jaka będzie przyszłość państwa nad Eufratem i Tygrysem?
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

d3j7mvt

Podziel się opinią

Share
d3j7mvt
d3j7mvt
Więcej tematów