Trwa ładowanie...
d40lrox

"Może być ciekawie". Kolejny reportaż o powiązaniach Macierewicza. Będzie wstrząs?

Czy tłumaczka raportu Macierewicza była agentką KGB? W sobotę materiał na ten temat pokaże "Superwizjer" TVN24. Po raz pierwszy zabierze w nim głos była oficer wojskowego kontrwywiadu major Magdalena E., która ponad rok temu odeszła ze służby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MON Antoni Macierewicz
Szef MON Antoni Macierewicz (Agencja Gazeta, Fot: Grzegorz Bukala)
d40lrox

Co się wydarzyło? Major Magdalena E. należała do zespołu, który badał współpracę tłumaczki raportu WSI z rosyjskim KGB. Major odeszła ze służby po wyborach.

Zapowiedź materiału ukazała się w mediach społecznościowych. "Może być ciekawie (a niewykluczone, że i strasznie)" - skomentował były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (2012–2016), Maciej Lasek.

O rosyjskich powiązaniach w otoczeniu ministra mówi się nie po raz pierwszy. W czerwcu książkę o szefie resortu obrony narodowej wydał Tomasz Piątek. Publikacja wywołała wiele kontrowersji.

d40lrox

Reporter Wirtualnej Polski prosił Antoniego Macierewicza o autograf właśnie na książce Piątka. Minister obrony odmówił. - Nie sądzę, żeby to było warte i żebym miał ochotę składać dedykację, dlatego że to nie jest książka. To jest atak na polską politykę i polskie państwo, w związku z tym nie widzę powodu, żeby cokolwiek temu panu dedykować - argumentował polityk PiS.

W rozmowie z WP pisarz komentował, że Macierewicz nigdy nie odniesie się do tego, co napisał w książce. - Podałem fakty. Minister obrony ich nie skomentuje, bo musiałby przyznać, że ma związki z rosyjską mafią i służbami lub został w takie związki uwikłany - podkreślał Piątek.

d40lrox

Podziel się opinią

Share
d40lrox
d40lrox
Więcej tematów