Trwa ładowanie...

Co się stanie z Mostem Krymskim? Budanow zabrał głos

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego HUR Kyryło Budanow zdradził priorytety władz w Kijowie na nadchodzące miesiące. Według niego kluczowe dla Ukraińców jest obecnie zniszczenie Mostu Krymskiego oraz uzyskanie zgody zachodnich sojuszników na uderzenia z wykorzystaniem rakiet dalekiego zasięgu.

Co się stanie z Mostem Krymskim? Budanow zabrał głosCo się stanie z Mostem Krymskim? Budanow zabrał głosŹródło: East News, fot: AA/ABACA
d4gldfr
d4gldfr

Most Krymski jest obecnie kluczową dla Rosjan przeprawą. Obiekt stanowi jedyne lądowe połączenie okupowanego półwyspu z Krajem Krasnodarskim w Rosji. To tamtędy dociera do rosyjskich wojsk w Ukrainie znaczna cześć zaopatrzenia.

Ukraińcy już kilkukrotnie atakowali Most Krymski, jednak nigdy nie udało się go całkowicie zniszczyć. Tym razem ma być inaczej. Budanow dowodzi, że przeprawa może zostać wyłączona z użytkowania w ciągu najbliższych kilku miesięcy. - Są na to szanse - zapewnił.

Jewhena Jerina z ukraińskiego wywiadu twierdzi, że Most Krymski mógłby zostać zniszczony za pomocą dronów morskich. Plan ten jednak utrudniają ostatnie działania Rosjan, którzy - żeby zabezpieczyć przęsła przeprawy - umieścili wokół nich około 30 barek.

d4gldfr

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Rosjanie atakują medyków na froncie. "To jest konflikt bezwzględny"

Dwie kluczowe kwestie dla Ukrainy. "Prace trwają"

Budanow podkreślił, że realizacja obu tych celów - zniszczenia Mostu Krymskiego i zapewnienia możliwości korzystania z rakiet dalekiego zasięgu "wymaga kompleksowego rozwiązania". - Prace trwają - zapewnił.

Przeczytaj też:

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4gldfr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli. Dlatego, w poczuciu odpowiedzialności za ochronę przed dezinformacją, zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d4gldfr
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj