Trwa ładowanie...

Moskwa: amerykański dyplomata chciał wsiąść do samolotu z pociskiem moździerzowym

W sobotę na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo pracownik amerykańskiej ambasady próbował przemycić na pokład samolotu pocisk moździerzowy. Rosyjskie władze uznały ten incydent za prowokację.
Share
Pocisk moździerzowy w bagaży amerykańskiego dyplomaty na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo
Pocisk moździerzowy w bagaży amerykańskiego dyplomaty na moskiewskim lotnisku SzeremietiewoŹródło: PAP, Fot: Marina Lystseva/Itar-Tass
d1j3s8o

Ta niewiarygodna historia rozegrała się przy wejściu na teren terminala, gdzie sprawdzane są bagaże pasażerów. Pracownicy lotniska odkryli w bagażu amerykańskiego dyplomaty... pocisk moździerzowy - informuje tass.ru.

Na miejsce natychmiast wezwano specjalistów, którzy orzekli, że rzeczywiście jest to pocisk, ale nie zagraża on bezpieczeństwu podróżnych. Został on bowiem pozbawiony materiału wybuchowego, choć nadal był wyposażony w zapalnik.

Zobacz także: Katowice: Ewakuacja dwóch kamienic. Przez pocisk moździerzowy w bagażniku

d1j3s8o

Amerykański dyplomata odleciał do Nowego Jorku następnym samolotem, ale bez pocisku. Po co w ogóle starał się go przemycić na pokład samolotu? Jak wynika z informacji amerykańskiego Departamentu Stanu, dyplomata jest kolekcjonerem i chciał wzbogacić swoje zbiory kolejnym eksponatem, zakupionym w Rosji. Amerykanie zapewnili przy tym, że pocisk był nieuzbrojony i nie zagrażał bezpieczeństwu pasażerów.

Zobacz także: Syria: pocisk moździerzowy spadł na teren ambasady Rosji

Rosjanie są innego zdania. Uważają, że Amerykanie wciąż sprawdzają ich czujność. Jak wynika z oświadczenia rosyjskiego MSZ testują ich systemy zabezpieczeń zarówno od zewnątrz, regularnie organizując "naloty" samolotów i okrętów w poblizu granic Rosji, jak i od wewnątrz, cczego przykładem miała być próba wniesienia pocisku na pokład samolotu.

Źródło: tass.ru

d1j3s8o

Podziel się opinią

Share
d1j3s8o
d1j3s8o
Więcej tematów