Trwa ładowanie...

Mosbacher obiecuje Polakom zniesienie wiz. "Może jeszcze w tym roku"

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher zapowiedziała, że wizy dla Polaków niebawem zostaną zniesione. Mosbacher obiecała, że nastąpi to jeszcze w trakcie jej pobytu w naszym kraju.
Share
Ambasador USA Georgette Mosbacher
Ambasador USA Georgette MosbacherŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Jakub Orzechowski
d3pbs12

- Zamierzam doprowadzić do wprowadzenia programu bezwizowego dla Polaków zanim opuszczę kraj. Mam nadzieję, że będzie to w tym roku. Jeśli nie w tym, to w 2020 - powiedziała na antenie Polsat News.

Podobne deklaracje Mosbacher składała już w listopadzie ub. roku. Zapewniała wówczas, że to dla niej sprawa "priorytetowa", a Polacy niebawem dołączą do obywateli 38 krajów, którzy nie muszą ubiegać się o pozwolenie na pobyt w USA.

Mosbacher zaapelowała również do Polaków, którzy, jej zdaniem, mogą przyspieszyć zmiany w programie wizowym - Chciałabym prosić wszystkich Polaków, by skorzystali z szansy otrzymania wizy i odwiedzenia Stanów Zjednoczonych, żebyśmy mogli osiągnąć ruch bezwizowy, obniżając wskaźnik odmowy przyznania wiz do koniecznych trzech procent. Pomóżcie mi w tym! - przekonywała.

d3pbs12

Ambasador USA odniosła się również do kwestii zwiększenia kontyngentu amerykańskich żołnierzy na terenie Polski. Mosbacher oznajmiła, że decyzje w tej sprawie zostaną podjęte "bardzo niedługo". - Jesteśmy w trakcie negocjacji. Chciałabym jednak jasno powiedzieć - nasza obecność w Polsce będzie większa i trwała. W tej chwili jest tu cztery i pół tysiąca amerykańskich żołnierzy, rotacyjnie wprawdzie, ale przez cały czas. A będziemy mieć więcej oddziałów. Pracujemy nad planem, który sformalizuje obecność Stanów Zjednoczonych w Polsce na bardzo długi czas - zadeklarowała.

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Kwaśniewski o zaproszeniu Putina na 80. rocznicę wybuchu II WŚ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pbs12

Podziel się opinią

Share
d3pbs12
d3pbs12
Więcej tematów