Trwa ładowanie...

Morawiecki zbliża się do Szydło. Sondaż

"Po pół roku działalności gabinetu Mateusza Morawieckiego można powiedzieć, że poziom poparcia dla premiera, rządu i jego polityki jest zbliżony do tego, jaki uzyskiwał rząd Beaty Szydło, szczególnie w ostatnim półroczu swojego urzędowania" - podaje CBOS.

Morawiecki zbliża się do Szydło. SondażŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d3vkjko
d3vkjko

"Mimo że rządowi i samemu premierowi przybywa przeciwników, nadal jednak obecna ekipa spotyka się z mniejszym krytycyzmem niż poprzedni gabinet" - dodaje pracownia.

Jak to wygląda w liczbach? Zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, wyraża 49 proc. ankietowanych (wzrost o 1 punkt proc. w stosunku do badania z maja). Niezadowolonych z premiera jest 28 proc. respondentów (wzrost o 3 punkty). 23 proc. (spadek o 3 punkty procentowe więcej niż w maju) wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć". Dane przytacza pap.pl.

Do zwolenników rządu zalicza się w czerwcu 38 proc. badanych (bez zmian). Z kolei 24 proc. respondentów deklaruje się jako jego przeciwnicy (wzrost o 3 punkty procentowe). Obojętność wobec rządu deklaruje 33 proc. ankietowanych (spadek o 2 punkty). 5 proc. badanych - o 1 punkt proc. mniej niż w maju - nie umiało jednoznacznie określić swej postawy wobec rządu.

CBOS zapytał też ankietowanych o ocenę działalności rządu. Podkreśla, że po majowym spadku jego notowań, w czerwcu nastąpiła korekta krytycznych ocen. I tak, dotychczasowe efekty działań obecnego gabinetu dobrze ocenia 51 proc. badanych (wzrost o 3 punkty procentowe w stosunku do maja), natomiast 26 proc. (bez zmian) krytycznie podsumowuje dorobek rządu. Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 23 proc. badanych (spadek o 3 punkty procentowe).

d3vkjko

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 7-14 czerwca 2018 roku metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) na liczącej 1029 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Dominacja PiS w sondażu partyjnym

Przypomnijmy, że z ostatniego sondażu partyjnego Kantar Public wynika z kolei, że po najbliższych wyborach w Sejmie znalazłyby się tylko cztery partie. Dominacja PiS jest znacząca. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 41 proc. poparcia - dwukrotnie więcej niż Platforma Obywatelska (20 proc.). Tuż nad progiem znalazły się SLD i Kukiz'15 (po 6 proc.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Paweł Lisicki: to dobrze, że PiS spada

d3vkjko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vkjko
Więcej tematów