Trwa ładowanie...
dfhpnay

Morawiecki jako św. Mikołaj. Tygodniki pokazały okładki, jedna odstaje od reszty

"Kto uwierzy w świętego Mikołaja" – grzmi tytuł jedynki "Newsweeka". "Wprost" i "Sieci" również poświęciły uwagę nowemu premierowi, chociaż każda w innym tonie. Mateusz Morawiecki zdaje się za to aż tak nie interesuje "DoRzeczy". Gwiazdą okładki został ktoś inny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poniedziałkowe okładki tygodników opinii
Poniedziałkowe okładki tygodników opinii (Newsweek, DoRzeczy)
dfhpnay

"Mateusz Morawiecki ma przypilnować gospodarki i funduszy z Unii, by nie zabrakło na 500+ i inne obietnice PiS" – to fragment zapowiadający artykuł numeru "Newsweeka" na najbliższy tydzień. Z okładki uśmiecha się nie kto inny, jak nowy premier – tyle że przebrany za św. Mikołaja, trzymającego prezent. Inaczej wygląda na okładce "Wprost". Tam tytuł brzmi "Rząd nowej zmiany". "Jaka będzie Polska 2018?" – zastanawia się redakcja.

  Newsweek
(Newsweek)
  sieci
(sieci)

Prawicowe tytuły nie powinny zaskoczyć, a jednak zaskakują. "Sieci" skupiają się na Morawieckim i ogłaszają "Nieoczekiwana zamiana miejsc" z podkreślonym na żółto "Nie". Ale "Do rzeczy" zdaje się ignorować temat. Zamiast nowego premiera okładkę zdobi "atakowany" Tadeusz Rydzyk. "Wściekłość lewicy na utratę monopolu" – czytamy. Chodzi o zacieśnienie więzi księdza ze społecznością żydowską. Morawiecki doczekał się za to raportu gazety, odsłaniającej kulisy jego nominacji.

dfhpnay

Podziel się opinią

Share
dfhpnay
dfhpnay
Więcej tematów