Morawiecki dziękuje Macierewiczowi. "Pięknie i konsekwentnie bronił naszych granic"

Podczas spotkania z mieszkańcami Łodzi premier Mateusz Morawiecki pochwalił pracę byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. W swoim wystąpieniu uderzył również w poprzedni rząd, któremu, jego zdaniem, "brakowało wiary".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki pochwalił Antoniego Macierewicza
Premier Mateusz Morawiecki pochwalił Antoniego Macierewicza (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
WP

- Bezpieczeństwo naszych granic - tutaj szczególnie chciałem podziękować panu ministrowi Macierewiczowi, który w bardzo piękny i konsekwentny sposób prowadził działania na rzecz ich ochrony. Teraz jego następca, pan minister Błaszczak, również prowadzi działania w kierunku modernizacji polskiej armii - powiedział Morawiecki.

Morawiecki podkreślił również, że programy socjalne, które wprowadził rząd PiS, z pewnością nie zostałyby wprowadzone za czasów koalicji PO-PSL. Premier ocenił, że w obozie poprzedników "nie było wiary, że można odzyskać z rąk przestępców kilkadziesiąt mld dolarów". Szef rządu nawiązał również do kwestii uchodźców, których Zjednoczona Prawica nie chce przyjmować w Polsce.

- Można zapytać, czy byłaby taka skuteczność w podejściu do, przymusowych do niedawna, programów relokacji uchodźców. Nie byłoby, bo nasi poprzednicy w 2015 roku mówili, że można przyjąć kilka, kilkanaście tysięcy, a może nawet kilkadziesiąt tysięcy, są takie również głosy i my jak trzeba, to możemy spokojnie je przypomnieć, a więc my dbamy o bezpieczeństwo naszych miast i wsi w sposób skuteczny - ocenił.

WP

Zobacz także: Miller o PiS. "Łaska wyborców na pstrym koniu jeździ"

Premier oświadczył w Łodzi, że działanie PiS "przywróciło elementarną sprawiedliwość i solidarność" Polsce. Morawiecki twierdzi również, że obóz rządzący dotrzymał słowa danego wyborcom w 2015 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP