Trwa ładowanie...

MON wysłał prezydentowi listę awansów generalskich. To głównie ludzie Antoniego Macierewicza

Sporu między MON, a prezydentem ciąg dalszy. Mimo zapowiedzi Andrzeja Dudy, że nie będzie nominacji generalskich, resort wysłał listę z wnioskami o awanse na 11 listopada. Są na niej zaufani oficerowie Antoniego Macierewicza - dowiedział się nieoficjalnie Onet.

Share
MON wysłał prezydentowi listę awansów generalskich. To głównie ludzie Antoniego Macierewicza
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d2giq81

Mocno napięte stosunki między szefem MON, a Andrzejem Dudą trwają od dłuższego czasu. Konflikt rozgorzał, kiedy Macierewicz wszczął postępowania sprawdzającego wobecgen. Jarosława Kraszewskiego, dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

W odpowiedzi Andrzej Duda zapowiedział, że nie mianuje nowych generałów. W sierpniu BBN podało, że decyzją prezydenta nie odbędzie się zaplanowana na 15 sierpnia uroczystość wręczenia nominacji generalskich oraz admiralskich.

d2giq81

Według "Faktu", prezydent domagał się od premier rządu dymisji Macierewicza.

Nowa lista Antoniego Macierewicza z błędami

Ale jak donosi Onet, "26 września minister obrony wystąpił do Kancelarii Prezydenta z wnioskiem o awanse generalskie dla 14 oficerów".

MON chce awansować m.in. gen. Krzysztofa Motackiego, gen. Roberta Głąba, gen. Tadeusza Szczurka czy płk. Kazimierza Bednorza.

Kilka dni temu pojawiła się również informacja, że gen. Motacki ukończył on kurs w ZSRR nadzorowany przez GRU.

Antoni Macierewicz nie do usunięcia. Oto 7 powodów

Najprawdopodobniej, 11 listopada nominacje generalskie nie zostaną wręczone. Dlaczego? Bo jest to ta sama lista, którą Macierewicz wysłał przed 15 sierpnia.

d2giq81

Ponadto, część wniosków ma wady prawne. Przykładowo, nazwisko oficera na wniosku jest inne niż na drugiej stronie dokumentu. Albo pomylone są daty dotyczące przebiegu służby kilku oficerów.

Prezydent jakiego nie znacie - kilka ciekawostek na temat Andrzeja Dudy

d2giq81

Podziel się opinią

Share
d2giq81
d2giq81
Więcej tematów