placeholder_5c3pvf

MON odrzucił wniosek kombatantów AK. Biuletyn pod znakiem zapytania

Po raz pierwszy od lat MON nie przyznał dotacji na "Biuletyn Informacyjny" Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Jego prezes otwarcie krytykował resort, gdy kierował nim Antoni Macierewicz. Wniosek kombatantów przepadł, bo nie dopełnili formalności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mjr Leszek Żukowski nie chciał, by podczas apelu poległych odczytywano nazwiska ofiar katastrofy smoleńskiej
Mjr Leszek Żukowski nie chciał, by podczas apelu poległych odczytywano nazwiska ofiar katastrofy smoleńskiej (East News, Fot: TOMASZ URBANEK)
placeholder_5c3pvf

"Po 30 latach i wydaniu 384 numerów "Biuletynu Informacyjnego" (...) jesteśmy zmuszeni zawiesić tę działalność popularyzatorską" - poinformował w oświadczeniu mjr Leszek Żukowski, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Informację jako pierwsze podało Radio Zet.

Jak tłumaczy kombatant, powodem jest odrzucenie przez Ministerstwo Obrony Narodowej wniosku o dotację. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o ponad 100 tys. zł.

placeholder_5c3pvf

Biuletyn zawieszony?

"Dysponowana przez nas kwota, pochodząca ze składek członkowskich, bez wsparcia przez Partnera chcącego partycypować w kosztach wydawania 'Biuletynu Informacyjnego' - zmusza nas do tak rozpaczliwego kroku, jak zawieszenie wydawania naszego czasopisma do czasu znalezienia innego partnera" - dodano.

Zobacz także: Paweł Kowal o słowach Morawieckiego w USA: dla mnie to nieprofesjonalne

placeholder_5c3pvf

Na stronie MON wyszczególniono, które wnioski i z jakich powodów zostały odrzucone. Przy ofercie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wpisano adnotację: "brak deklaracji o zamiarze odpłatnego lub nieodpłatnego wykonania zadania publicznego".

Mjr Leszek Żukowski otwarcie krytykował MON pod kierownictwem Antoniego Macierewicza. Był przeciwny odczytaniu listy ofiar katastrofy smoleńskiej podczas apelu poległych. - Występowałem w tej sprawie do pana ministra Macierewicza, no i w nagrodę że tak powiem odmówiono mi wszelkich awansów - mówił w mediach.

MON zabiera głos

placeholder_5c3pvf

Po naszej publikacji otrzymaliśmy oświadczenie MON. Biuro prasowe resortu podkreśla, że przez błędy formalne w przygotowanym przez kombatantów wniosku, komisja konkursowa musiała go odrzucić. W przyszłym tygodniu MON ogłosi jednak nowy konkurs, skierowany m. in. dla organizacji kombatanckich.

"Resort od lat wspierał i nadal zamierza wspierać wszelkie inicjatywy edukacyjne, w tym wydawanie 'Biuletynu Informacyjnego'" - czytamy.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

placeholder_5c3pvf
Polub WP Wiadomości
placeholder_5c3pvf
placeholder_5c3pvf