Trwa ładowanie...

MON odrzucił wniosek kombatantów AK. Biuletyn pod znakiem zapytania

Po raz pierwszy od lat MON nie przyznał dotacji na "Biuletyn Informacyjny" Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Jego prezes otwarcie krytykował resort, gdy kierował nim Antoni Macierewicz. Wniosek kombatantów przepadł, bo nie dopełnili formalności.

MON odrzucił wniosek kombatantów AK. Biuletyn pod znakiem zapytaniaŹródło: East News, fot: TOMASZ URBANEK
d3koz0o
d3koz0o

"Po 30 latach i wydaniu 384 numerów "Biuletynu Informacyjnego" (...) jesteśmy zmuszeni zawiesić tę działalność popularyzatorską" - poinformował w oświadczeniu mjr Leszek Żukowski, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Informację jako pierwsze podało Radio Zet.

Jak tłumaczy kombatant, powodem jest odrzucenie przez Ministerstwo Obrony Narodowej wniosku o dotację. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o ponad 100 tys. zł.

d3koz0o

Biuletyn zawieszony?

"Dysponowana przez nas kwota, pochodząca ze składek członkowskich, bez wsparcia przez Partnera chcącego partycypować w kosztach wydawania 'Biuletynu Informacyjnego' - zmusza nas do tak rozpaczliwego kroku, jak zawieszenie wydawania naszego czasopisma do czasu znalezienia innego partnera" - dodano.

Zobacz także: Paweł Kowal o słowach Morawieckiego w USA: dla mnie to nieprofesjonalne

Na stronie MON wyszczególniono, które wnioski i z jakich powodów zostały odrzucone. Przy ofercie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wpisano adnotację: "brak deklaracji o zamiarze odpłatnego lub nieodpłatnego wykonania zadania publicznego".

Mjr Leszek Żukowski otwarcie krytykował MON pod kierownictwem Antoniego Macierewicza. Był przeciwny odczytaniu listy ofiar katastrofy smoleńskiej podczas apelu poległych. - Występowałem w tej sprawie do pana ministra Macierewicza, no i w nagrodę że tak powiem odmówiono mi wszelkich awansów - mówił w mediach.

MON zabiera głos

Po naszej publikacji otrzymaliśmy oświadczenie MON. Biuro prasowe resortu podkreśla, że przez błędy formalne w przygotowanym przez kombatantów wniosku, komisja konkursowa musiała go odrzucić. W przyszłym tygodniu MON ogłosi jednak nowy konkurs, skierowany m. in. dla organizacji kombatanckich.

"Resort od lat wspierał i nadal zamierza wspierać wszelkie inicjatywy edukacyjne, w tym wydawanie 'Biuletynu Informacyjnego'" - czytamy.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3koz0o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3koz0o
Więcej tematów