Trwa ładowanie...

Molestował 13-latkę w szpitalu psychiatrycznym. Jest wyrok

Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata mężczyznę, który molestował 13-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku.

Share
Molestował 13-latkę w szpitalu psychiatrycznym. Jest wyrok
Źródło: iStock.com
dcs7w4b

Robert Z. miał w ocenie sądu "w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu, który popełnia i kierowania swoim postępowaniem". Stąd stosunkowo niska kara roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Przez ten czas skazany będzie pod dozorem kuratora.

19-latek ma też trzyletni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 m. Sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności. Wyrok i uzasadnienie zostały jednak odtajnione - donosi Polska Agencja Prasowa.

Molestowanie seksualne nastolatek w gdańskim szpitalu psychiatrycznym. Dyrektor rezygnuje

W Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku w ciągu kilkunastu miesięcy doszło do kilku przypadków gwałtu i molestowania. Ofiarami padały co najmniej trzy nastolatki, które z braku miejsc w placówkach dziecięcych trafiały na oddział dla pełnoletnich. Sprawcami byli dorośli pacjenci. Śledztwa w tych sprawach prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk Wrzeszcz.

Zobacz też. Gwałt na nieletniej pacjentce. "Niestety taki mamy stan"

Po napaściach w szpitalu zarządzono kontrole. Wskazywały one, że w szpitalu brakowało procedur, które chroniłyby małoletnich pacjentów. Władze placówki już przed wizytą kontrolerów przestały przyjmować nieletnich na szpitalne oddziały dla dorosłych.

Z dniem 1 sierpnia wypowiedzenie złożył dyrektor szpitala Leszek Trojanowski. Swoją decyzję umotywował osiągnięciem wieku emerytalnego.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcs7w4b

Podziel się opinią

Share
dcs7w4b
dcs7w4b
Więcej tematów