Trwa ładowanie...

"Mogło dojść do katastrofy". Złodzieje ukradli 180 śrub z torów

Złodzieje w województwie zachodniopomorskim wykręcili śruby mocujące szyny do podkładów kolejowych. Chcąc zarobić zapewne na sprzedaży w skupie złomu, mogli doprowadzić do potężnego wypadku.

"Mogło dojść do katastrofy". Złodzieje ukradli 180 śrub z torówŹródło: PAP
d1v1r2s
d1v1r2s

Śruby zniknęły z mocowań na odcinku około 500 metrów kolejki wąskotorowej jeżdżącej między Gryficami a Rewalem - informuje Fakt.pl.

– Zazwyczaj jednym kursem jedzie ponad sto osób, strach pomyśleć, co by się stało, gdyby kolejka wyleciała z torów – mówi portalowi Maciej Łozdowski nadzorujący na co dzień pracę kolejki.

Zarobią maksymalnie 200 zł

Maszynista Wiesław Kościelny dodaje natomiast, że "mogło dojść do katastrofy". – Na szczęście poza sezonem tory sprawdzamy przed każdym zamówionym przez wycieczkę kursem – zapewnia.

Miejscowi szacują, że za skradzione śruby złodzieje mogą dostać w skupie niecałe 200 złotych. Obsługę kolei i polskiego podatnika, zakup nowych będzie kosztował około 2,5 tys. złotych.

To nie pierwszy taki przypadek. Trzy lata temu na tym samym odcinku łupem złodziei padły prawie 4,5 tony elementów mocujących, a straty, związane z odtworzeniem linii kolejowej wyniosły ok. 60 tys. złotych.

d1v1r2s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v1r2s
Więcej tematów