Trwa ładowanie...
d2mo8xm

Modły polityka: Przenajświętsza Panienko - zabij imigrantów

Kuria biskupia Rimini w północnych Włoszech potępiła "modlitwę" kandydata partii skrajnej prawicy Trójkolorowy Płomień (Fiamma Tricolore) na przewodniczącego Rady Samorządowej tej prowincji Massimo Pazzagliniego, który prosi "Przenajświętszą Panienkę, aby zabiła imigrantów i komunistów".
Share
d2mo8xm

"Modlitwa" Massimo Pazzagliniego ukazała się w internecie.

- Chociaż staramy się pozostawać na marginesie kampanii wyborczej, nie możemy milczeć w sprawie tej "modlitwy" - powiedział ks. Luigi Ricci, wikariusz diecezji Rimini.

Ks. Ricci zwrócił się do imigrantów z prośbą o "przebaczenie obraźliwych słów" Pazzagliniego.

d2mo8xm

Według duchownego, był to tekst, który obraża świętych i zwykłych ludzi, zwłaszcza "braci imigrantów, wobec których żywimy uczucia miłości; spodziewamy się, że obrażeni poczują się również wszyscy obywatele w tej diecezji, którzy pragną zachowania cywilizacyjnych tradycji tolerancji".

W "modlitwie" Pazzaglini prosi on Matkę Boską, aby zatapiała łodzie z imigrantami i topiła Albańczyków, którzy próbują dotrzeć do brzegów Italii, aby zabijała komunistów, Chińczyków i Murzynów.

Trójkolorowy Płomień jest ugrupowaniem skrajnej prawicy, która kontynuuje tradycje dawnej, zakazanej we Włoszech partii faszystowskiej.

d2mo8xm

Podziel się opinią

Share
d2mo8xm
d2mo8xm
Więcej tematów