Trwa ładowanie...

Moderna. We wtorek pierwsza dostawa szczepionek w Polsce

- W poniedziałek spodziewamy się kolejnej dostawy 360 tys. dawek szczepionek przeciwko COVID-19 firmy Pfizer, a we wtorek powinna dotrzeć do nas pierwsza dostawa 29 tys. dawek szczepionek Moderny - poinformował w niedzielę prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.
Share
We wtorek 12 stycznia pierwsza dostawa szczepionek Moderna w Polsce
We wtorek 12 stycznia pierwsza dostawa szczepionek Moderna w PolsceŹródło: Pixabay
d348ucl

W poniedziałek około godz. 6 do Polski dotrze kolejna dostawa szczepionek firmy Pfizer - jak wyjaśnił szef Agencji, która zajmuje się ich dystrybucją w kraju - Dostarczonych zostanie 360 tys. dawek. EMA, czyli Europejska Agencja Leków, wydała w środę pozytywną opinię w sprawie dopuszczenia szczepionek tej firmy do obrotu w Unii Europejskiej.

Szczepionka Moderna. Pierwsza dostawa

- Pierwsza dostawa szczepionek firmy Moderna powinna dotrzeć do nas we wtorek, prawdopodobnie około południa. Potwierdzamy jeszcze szczegóły organizacyjne z producentem. W tym tygodniu będzie to dostawa na 29 tys. dawek. Za dwa tygodnie będzie to około 40 tys. tak, aby na koniec stycznia liczba dawek wyniosła około 70 tys. - poinformował prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.

d348ucl

Moderna na dostarczyć do Polski w lutym około 400 tys. dawek oraz 360 tys. dawek szczepionek w marcu.

- Do końca pierwszego kwartału spodziewamy się około 840 tys. dawek szczepionki Moderny - dodał prezes Kuczmierowski.

Kukiz o szczepieniach. Jest przeciwny ogroniczeniom dla niezaszczepionych

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce.

Do Polski dotarło już łącznie prawie 700 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że do tej pory zaszczepionych zostało 200 tys. osób - ale tylko 1235 osób w ciągu ostatniej doby.

Zdaniem dr hab. Wojciecha Feleszko, pediatry i immunologa, Narodowy Program Szczepień można byłoby realizować znacznie szybciej, gdyby nie biurokracja i niezwykle czasochłonny sposób raportowania o każdym wykonanym szczepieniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d348ucl

Podziel się opinią

Share
d348ucl
d348ucl
Więcej tematów