Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Niepokojące dane o liczbie szczepień

Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia dotyczących Narodowego Programu Szczepień wynika, że do tej pory zaszczepionych zostało 200 022 osoby. Oznacza to, że minionej doby wykonano niewiele ponad tysiąc.

Share
Koronawirus w Polsce. Bardzo mało szczepień w ciągu ostatniej doby
Koronawirus w Polsce. Bardzo mało szczepień w ciągu ostatniej dobyŹródło: Anatol Chomicz / Forum, Fot: RM, Anatol Chomicz / Forum
d1jhafp

Z niedzielnego komunikatu resortu zdrowia wynika, że dotychczas zaszczepiono w Polsce 200 022 osoby. Oznacza, to że w ciągu doby wykonanych zostało zaledwie 1235 szczepień. Dla porównania w poprzednich dniach liczba wykonanych szczepień oscylowała w granicach około 10 tysięcy.

Ministerialny raport zawiera również liczbę przypadków, w których pojawiły się niepożądane odczyny poszczepienne. Do tej pory odnotowano je u 31 zaszczepionych osób.

d1jhafp

Koronawirus w Polsce. Niedzielski optymistycznie o szczepionkach

Dane MZ nie napawają optymizmem w kontekście tempa w jakim prowadzony jest proces szczepień w Polsce. W ostatniej wypowiedzi na temat Narodowego Programu Szczepień minister zdrowia Adam Niedzielski mówił jednak, że to tempo będzie sukcesywnie wzrastać.

- Teraz jest około 50 proc. chętnych do szczepienia, ale to będzie rosło. Jeśli miałoby się zaszczepić 70 proc. dorosłych, to jest to ponad 20 mln osób. Do września moglibyśmy je wyszczepić - mówił Niedzielski w ostatni piątek.

Koronawirus w Polsce. Wciąż wysoka liczba zakażeń

Tymczasem w Polsce wciąż przybywa tysiące nowych zakażeń. Według najnowszych danych MZ, minionej doby wykryto 9410 nowych przypadków koronawirsua. Niestety wysoka jest również liczba zgonów wywołanych COVID-19. W ciągu ostatniej doby koronawirus był bezpośrednią przyczyną 41 śmierci, a pośrednio przyczynił się do 136 zgonów.

Lekarze ze Wschodu przyjadą do Polski? Były wiceminister: "Poroniony pomysł"

Wysoka liczba zakażeń może stać się przyczyną dla której polscy uczniowie będą musieli na dłużej pozostać w domach. Jeszcze przed feriami politycy sugerowali, że dzieci wrócą do szkół jeśli dzienna liczba zakażeń utrzyma się na poziomie poniżej 10 tys. przypadków. Obecnie mówi się o kolejnych minimum dwóch tygodniach zdalnego nauczania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1jhafp

Podziel się opinią

Share
d1jhafp
d1jhafp
Więcej tematów