Trwa ładowanie...
d134y46

Mocne uderzenie w Owsiaka

W najnowszym numerze "Gazety Polskiej" Piotr Lisiewicz uderza mocno w Jerzego Owsiaka. Na okładce widzimy jego twarz z napisem: "oWSIak". W środku informacje o jego rzekomych powiązaniach z WSI. Internauci oskarżają gazetę o zemstę.
Share
Mocne uderzenie w Owsiaka
Źródło: East News, Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER
d134y46

Czytamy, że autor wręcz rozprawia się z Owsiakiem.

Gazeta pisze, że od lat Owsiaka łączy "tajemnicza nić" z interesami lobby Wojskowych Służb Informacyjnych. "Jej istnienie ujawnia się zawsze, gdy interesy tego lobby są poważnie zagrożone, a sięga czasów, gdy Owsiak był pracownikiem firmy Carpatia, której interesy były przykrywką dla działalności" - czytamy. Dlatego Owsiak miał wystąpić w obronie odchodzących generałów, którzy "w końcówce PRL-u i wczesnej IIRP doprowadzili wojsko do totalnej degradacji".

d134y46

18 marca Owsiak opublikował na swoim facebookowym profilu list do Agaty Dudy, w którym poprosił ją o zabranie głosu w sprawie, która go niepokoi. Mowa o sytuacji w polskiej armii – odejściach żołnierzy. Tłumaczył wówczas w Radiu Zet, że odchodzenie z armii tak dużej liczby generałów nie jest według niego normalne, więc prezydent powinien reagować na pytania społeczeństwa czy ekspertów. Z tego powodu właśnie, jak zaznaczył Owsiak, poprosił żonę Dudy o reakcję i wsparcie dla męża.

Podkreślił, że gdyby z WOŚP odeszło kilka osób, pojawiłby się ogromny problem. Powiedział, że rozmawiał z byłym dowódcą generalnym rodzajów sił zbrojnych Mirosławem Różańskim. Stwierdził, że jest on rozsądny, nieowładnięty jakąś ideologią. - To nie jest żołnierz paradny tylko od tego, by założyć ładny mundur wojskowy, tak jak to było w PRL. Dziś wojskowi są świetnie przeszkoleni, inwestuje się w nich ogromne pieniądze – dodał Owsiak.

Na Twitterze posypała się już fala komentarzy na temat publikacji "Gazety Polskiej".

Przeczytaj także: Jurek Owsiak: nie można powiedzieć, że Agata Duda jest osobą wpływową

Niedawno gazeta zelektryzowała inną okładką, na której przedstawiono Donalda Tuska w mundur Wehrmachtu. Były polski premier wysiadał z tramwaju z napisem "Tylko dla niemieckich pasażerów", a z tyłu widać było Angelę Merkel.

Zobacz inną okładkę gazety

d134y46

Podziel się opinią

Share
d134y46
d134y46
Więcej tematów