Trwa ładowanie...

Mocne słowa Tuska o Wałęsie. Cenckiewicz wkracza do gry. "Żenujące"

- Bohaterami i ojcami naszej niepodległości są Józef Piłsudski i Lech Wałęsa. I nie zmieni tego żadna polityka międzynarodowa i historyczna - mówił Donald Tusk podczas Igrzysk Wolności w Łodzi. Na słowa te błyskawicznie zareagował Sławomir Cenckiewicz. Posypały się komentarze.

Share
Mocne słowa Tuska o Wałęsie. Cenckiewicz wkracza do gry. "Żenujące"
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Dawid Zuchowicz
d36rwdk

Igrzyska Wolności to alternatywna propozycja uczczenia Święta Niepodległości "w czasie, gdy w Warszawie tak trudno jest porozumieć się, jak ma to święto wyglądać". Tematem przewodnim imprezy jest "Bitwa o historię". Szef Rady Europejskiej wygłosił wykład pt. "11 Listopada 2018. Polska i Europa. Dwie rocznice, dwie lekcje".

- Bohaterami i ojcami naszej niepodległości są Józef Piłsudski i Lecha Wałęsa. I nie zmieni tego żadna polityka międzynarodowa i historyczna - mówił Tusk, omawiając kwestie dotyczące Polski. Podkreślając zasługi byłego prezydenta i jego walkę z komunistami, dodał: "Jeśli oni dali radę pokonać bolszewików wtedy, czemu wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików". - Pamiętajcie, że bez naszych praw i wolności nie ma niepodległości. Brońcie ich - apelował Tusk.

d36rwdk

Co na to Cenckiewicz? W odpowiedzi na słowa szefa RE zamieścił na Twitterze zdjęcie Wałęsy z Czesławem Kiszczakiem. I napisał: "Przecież nie tylko on jest ojcem...".

"Żenujące jak na poważnego profesora. Mógłbym wrzucić podobna fotkę z Lechem Kaczyńskim, ale tego nie zrobię" - zareagował jeden z internautów. "Przecież ustaliła PO, Bujak, Friszke, Modzelewski i Wałęsa, że ja ani profesor, ani historyk, a tym bardziej poważny" - kontynuował Cenckiewicz.

Zobacz również: List Wałęsy. Jacek Sasin komentuje:

Przypomnijmy, zaledwie kilka dni temu doszło do innej, emocjonalnej wymiany zdań między Wałęsą a Cenckiewiczem. Były prezydent wyznaczył 250 tys. zł nagrody dla świadka, który brał udział w "perfidnej prowokacji wrabiającą go w agenturalną działalność" i dostarczy "niepodważalnych dowodów wykazujących, kto za tym stoi". "Ja to ustaliłem! A zatem należy mi się 250 tys. zł nagrody!" - drwił Cenckiewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36rwdk

Podziel się opinią

Share
d36rwdk
d36rwdk
Więcej tematów