Trwa ładowanie...

Mocne słowa Jerzego Stuhra o Jarosławie Kaczyńskim. Porównał go do Hitlera

• Jerzy Stuhr udzielił wywiadu tygodnikowi Newsweek
• Aktor zapytany o Jarosława Kaczyńskiego, porównał go do Hitlera, który w podobny sposób wybierał sobie otaczających go ludzi

• W wywiadzie skrytykowany został także prezydent Andrzej Duda

Share
Mocne słowa Jerzego Stuhra o Jarosławie Kaczyńskim. Porównał go do Hitlera
Źródło: PAP/CTK, Katerina Sulova
d4bmuyh

W najnowszym wydaniu Newsweeka ukazał się wywiad z Jerzym Stuhrem. Ceniony w całej Polsce aktor i reżyser skomentował także w ostrych słowach aktualną sytuację polityczną kraju. Artysta w rozmowie o polityce i patriotyzmie skupił także szczególną uwagę na Jarosławie Kaczyńskim.

Stuhr, na pytanie, co jest główną siłą przywódcy PiSu odpowiedział: -Manewrowanie ludźmi. Zebranie grona lojalnych wykonawców rozkazów, którymi zwykle się pogardza. Dodał także: - Hitler też miał tę umiejętność. Wiedział, jak dobrać. Jak od siebie uzależnić. Jak uwikłać- ujmując tym samym, w ostrych słowach, fenomen Kaczyńskiego.

d4bmuyh

Słowa te wzbudziły wiele kontrowersji. Na Twitterze pojawiły się liczne komentarze. Oto niektóre z nich:

W wywiadzie aktor wypowiedział się także o prezydencie Andrzeju Dudzie, którego nazwał "trybikiem w partyjnej machinie Jarosława Kaczyńskiego". Dodał, że choć sam nie chce zostać politykiem, to jest świadomy tego, że gdyby się postarał, pewnie mógłby zostać prezydentem.

d4bmuyh

Podziel się opinią

Share
d4bmuyh
d4bmuyh
Więcej tematów