Trwa ładowanie...
d2ubd3d

Mnóstwo śmieci nad Wartą już po pierwszym dniu długiego weekendu

• Pogoda w weekend zachęciła wielu poznaniaków do wypoczynku nad rzeką
• Wiele osób pozostawiło po sobie śmieci, choć nad Wartą nie brakuje kontenerów na odpady
• Straż miejska przypomina, że nie wszędzie nad rzeką można pić alkohol
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mnóstwo śmieci nad Wartą już po pierwszym dniu długiego weekendu
(Urząd Miasta Poznania)
d2ubd3d

Władze Poznania konsekwentnie stawiają na uczynienie nadbrzeża Warty miejscem wypoczynku. Nie tylko powstają kolejne plaże i wypożyczalnie kajaków, ale też bezpośrednio nad rzeką można urządzić piknik i przy okazji nawet wypić piwo "pod chmurką". Niestety nie wszyscy rozumieją, co znaczy "bezpośrednio nad rzeką". Chodzi bowiem o miejsca znajdujące się poniżej alejek spacerowych, Wartostrady i ulic położonych w pobliżu rzeki. Mapę terenów sąsiadujących z rzeką i objętych zakazem spożywania alkoholu można znaleźć na: http://rzekawartapoznania.pl/?page_id=4223.

O wiele większym problemem są jednak śmieci. Z tym był już kłopot przed rokiem, dlatego przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu wiosenno-letniego zadbano o ustawienie nad Wartą sporej liczby kontenerów na odpady. Jednak już pierwszy dzień, a właściwie noc długiego weekendu pokazały, że najwyraźniej wiele osób nie widzi niczego złego w tym, aby miejsce ich wypoczynku wyglądało jak wysypisko śmieci.

- Tereny nadwarciańskie są wspólnym dobrem, miasto zachęca do korzystania z uroków Warty osoby w każdym wieku. Nad rzeką ustawiono blisko 40 kontenerów na śmieci, zostały one usytuowane blisko popularnych zejść nad rzekę, nie sposób ich przeoczyć - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania. - Niestety, część osób przychodzących nad rzekę nie potrafi uszanować wspólnej przestrzeni, stąd apel o poszanowanie porządku na terenach nadrzecznych - dodaje.

d2ubd3d

Straż miejska już zapowiedziała, że nie będzie miała litości dla osób, które śmiecą i zamierza częściej rozdawać za to mandaty, zamiast ograniczać się jedynie do pouczeń.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2ubd3d

Podziel się opinią

Share

d2ubd3d

d2ubd3d
Więcej tematów