Trwa ładowanie...

Mnóstwo śmieci nad Wartą już po pierwszym dniu długiego weekendu

• Pogoda w weekend zachęciła wielu poznaniaków do wypoczynku nad rzeką • Wiele osób pozostawiło po sobie śmieci, choć nad Wartą nie brakuje kontenerów na odpady • Straż miejska przypomina, że nie wszędzie nad rzeką można pić alkohol
Share
Mnóstwo śmieci nad Wartą już po pierwszym dniu długiego weekendu
Źródło: Urząd Miasta Poznania
d9w0q63

Władze Poznania konsekwentnie stawiają na uczynienie nadbrzeża Warty miejscem wypoczynku. Nie tylko powstają kolejne plaże i wypożyczalnie kajaków, ale też bezpośrednio nad rzeką można urządzić piknik i przy okazji nawet wypić piwo "pod chmurką". Niestety nie wszyscy rozumieją, co znaczy "bezpośrednio nad rzeką". Chodzi bowiem o miejsca znajdujące się poniżej alejek spacerowych, Wartostrady i ulic położonych w pobliżu rzeki. Mapę terenów sąsiadujących z rzeką i objętych zakazem spożywania alkoholu można znaleźć na: http://rzekawartapoznania.pl/?page_id=4223.

O wiele większym problemem są jednak śmieci. Z tym był już kłopot przed rokiem, dlatego przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu wiosenno-letniego zadbano o ustawienie nad Wartą sporej liczby kontenerów na odpady. Jednak już pierwszy dzień, a właściwie noc długiego weekendu pokazały, że najwyraźniej wiele osób nie widzi niczego złego w tym, aby miejsce ich wypoczynku wyglądało jak wysypisko śmieci.

- Tereny nadwarciańskie są wspólnym dobrem, miasto zachęca do korzystania z uroków Warty osoby w każdym wieku. Nad rzeką ustawiono blisko 40 kontenerów na śmieci, zostały one usytuowane blisko popularnych zejść nad rzekę, nie sposób ich przeoczyć - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania. - Niestety, część osób przychodzących nad rzekę nie potrafi uszanować wspólnej przestrzeni, stąd apel o poszanowanie porządku na terenach nadrzecznych - dodaje.

Straż miejska już zapowiedziała, że nie będzie miała litości dla osób, które śmiecą i zamierza częściej rozdawać za to mandaty, zamiast ograniczać się jedynie do pouczeń.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d9w0q63

Podziel się opinią

Share
d9w0q63
d9w0q63
Więcej tematów