ycipk-19vpd0

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Młodzi chcą zmian

W 16 miastach w całej Polsce trwa Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Młodzi demonstrują przeciw bierności polityków wobec kryzysu klimatycznego. "Jeśli nie dokonamy przemian na skalę globalną, już nigdy nie zobaczymy Ziemi jaką znamy" - przekonują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Warszawie
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Warszawie (East News, Fot: Jan Bielecki)
ycipk-19vpd0

"Świat już od dłuższego czasu odczuwa skutki zmian klimatycznych. Niestety, aktywność człowieka ma destrukcyjny wpływ na naszą planetę" - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Organizatorzy strajku przekonują, że "nie spoczną", póki nie wymuszą na politykach zdecydowanych działań zapobiegających zapaści naszego życia. "Dopóki jest nadzieja na zatrzymanie katastrofy, każdy z nas liczy się w tej decydującej walce. Liczymy na was!" - apelują.

ycipk-19vpd0

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Pikiety w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu

Największa grupa młodych zebrała się w Warszawie. Strajkujący spotkali się przy Rondzie ONZ, by głównymi arteriami miasta przejść na Rondo de Gaulle'a. - Nie podnoście nam temperatury - skandowali.

Zobacz też: Ekstremalne zjawiska pogodowe. Tak zmienia się nasz klimat

ycipk-19vpd0

Sporo osób zebrało się też w Katowicach i we Wrocławiu. - Juwenalia są ważniejsze niż nasza przyszłość? Juwenalia są ważniejsze niż to, że za kilkanaście lat wszyscy zginiemy? - mówiła jedna z uczestniczek strajku Krakowie. Do pikietujących dołączają niektórzy politycy - Monika Rosa z Nowoczesnej i Małgorzata Tracz z Zielonych (Katowice) czy Andrzej Halicki z PO (Warszawa).

Czytaj też: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Protesty w całej Polsce, uczniowie wyszli na ulice
Tracimy miliardy na anomaliach pogodowych. Ktoś w końcu policzył, ile

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

ycipk-19vpd0
Polub WP Wiadomości
ycipk-19vpd0
ycipk-19vpd0