Trwa ładowanie...
dtxrne6

Młodzież Wszechpolska spaliła flagę UE. "Precz z Unią Europejską!"

Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej podzielili się na Twitterze zdjęciem z "Biało-Czerwonego Marszu". Widać na nim jak podpalają flagę Unii Europejskiej. We wpisie dołączono też okrzyki tłumu: "Precz z UE!".
Share
Młodzież Wszechpolska spaliła flagę Unii Europejskiej
Młodzież Wszechpolska spaliła flagę Unii EuropejskiejŹródło: Twitter
dtxrne6

"Flaga Unii Europejskiej spalona. Tłum skanduje: Precz z Unią Europejską!" - wpis o takiej treści zamieściło na Twitterze stowarzyszenie Młodzieży Wszechpolskiej. Do tego dołączyli hasztag #Marsz Niepodległości. Incydent został skrytykowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Młodzież Wszechpolska to jeden z organizatorów Marszu Niepodległości. Ich pochód został zakazany przez prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Narodowcy odwołali się do sądu, który przyznał im rację. Werdykt był również dla nich korzystny w kolejnej instancji, bo władze miejskie nie zgodziły się z pierwotną decyzją.

dtxrne6

Podczas batalii sądowej strona rządowa zdecydowała o organizacji własnego "Biało-Czerwonego Marszu". Jego trasa pokrywała się z tym organizowanym przez Młodzież Wszechpolską. Nie było pewne, który z nich ma pierwszeństwo. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia w sprawie wspólnego pochodu.

Mimo, że o godz. 15. rząd i prezydent ruszyli zgodnie z planem to narodowcy odczekali ok. 20 minut. Przerwa między przemarszami wynosiła nawet kilometr. Władze rządowe podkreślały, że przerwa wynika z kwestii bezpieczeństwa.

*Zobacz też: Fajerwerki na 100-lecie niepodległości *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtxrne6

Podziel się opinią

Share
dtxrne6
dtxrne6
Więcej tematów