Trwa ładowanie...
d3tmkqi

Miodowicz: Lepper nie dysponuje żadnymi materiałami

Andrzej Lepper prawdopodobnie nie dysponuje żadnymi materiałami, które mogłyby zainteresować prokuraturę, prowadzącą śledztwo w sprawie pomówień wygłoszonych pod adresem pięciu polityków - powiedział w środę w Trójce poseł Platformy Obywatelskiej i były szef kontrwywiadu Urzędu Ochrony Państwa Konstanty Miodowicz.
Share
d3tmkqi

Zdaniem posła Miodowicza, Lepperowi zależy na destabilizacji kraju, polskiej klasy politycznej i Sejmu. W sytuacji, gdy notowania Samoobrony rosną - zauważył Miodowicz - korzystne byłoby dla niej rozwiązanie parlamentu i przeprowadzenie przedterminowych wyborów. To, co robi Lepper, jest wyzwaniem dla polskiego państwa, które powinno pokazać, że traktuje wszystkich obywateli jednakowo.

Poseł PO przypomniał też, że już wiele lat temu stwierdzono, iż Lepper i jego formacja są inspirowani przez czynniki zewnętrzne.

W 1992 r. Urząd Ochrony Państwa złożył na ręce ministra sprawiedliwości wniosek o delegalizację Samoobrony, między innymi z powodu stwierdzenia pewnych relacji między Samoobroną i Lepperem a wywrotowymi organizacjami w Europie Zachodniej. Jedna z takich organizacji to finansowany w niejasny sposób Instytut Schillera - organizacja anarchistyczna, która powstała i została zdelegalizowana w USA, po czym przeniosła się do Niemiec. Jego działania godzą w integrację europejską, zmierzają też do zdobycia wpływów w krajach postkomunistycznych. W zasięgu zainteresowań Instytutu znalazł się też Andrzej Lepper - powiedział Konstanty Miodowicz.

d3tmkqi

Zapytany o to, co obecnie dzieje się w Urzędzie Ochrony Państwa, były szef kontrwywiadu UOP powiedział, że wprawdzie nie ma bezpośredniego wglądu w sytuację w UOP, ale - podkreślił - wszyscy wiemy, że odbywa się tam teraz czystka kadrowa, która obejmuje centrale urzędu i struktury terenowe. Czystki te są preludium do tego, co rozegra się wówczas, gdy UOP zostanie zlikwidowany i na jego miejsce SLD będzie usiłowało stworzyć dwie agencje bezpieczeństwa narodowego - uważa poseł PO. (mag)

d3tmkqi

Podziel się opinią

Share
d3tmkqi
d3tmkqi
Więcej tematów