WP

Minister rolnictwa chce wycofać reformę. Prezes Kaczyński nie będzie zadowolony

Podczas wizyty w Głogowie koło Torunia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zadeklarował, że ustawa zabraniająca uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych zostanie wycofana. Wielkim zwolennikiem projektu jest prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe prawo spowodowałoby zniknięcie polskiego przemysłu futrzarskiego
Nowe prawo spowodowałoby zniknięcie polskiego przemysłu futrzarskiego (East News, Fot: Reporters/REPORTER)
WP

Nowe przepisy zakładały m.in. wzmocnienie ochrony prawnej zwierząt, wprowadzenie obowiązku znakowania psów i utworzenie centralnego rejestru oraz zakaz hodowli zwierząt na futra i wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Zakaz hodowli zwierząt futerkowych miał wejść w życie od początku 2022 roku.

Jednym z inspiratorów nowych przepisów i znanym sympatykiem zwierząt jest prezes PiS Jarosław Kaczyński. Były premier za zakazem hodowli zwierząt na futra opowiedział się w spocie fundacji VIVA.

- Jeśli chodzi o zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, to jest to przede wszystkim kwestia stosunku do zwierząt. Kwestia serca dla zwierząt, litości dla zwierząt. Każdy porządny człowiek powinien coś takiego w sobie mieć - powiedział.

WP

Zobacz także: Żakowski: Tusk nie ma szans na wygraną. Wybory nie będą uczciwe

Według hodowców, zawarte w projekcie zakazy oznaczałyby zniknięcie tysięcy miejsc pracy i zamknięcie istotnej gałęzi polskiego przemysłu. Nasz kraj jest bowiem jednym z największych na świecie eksporterów futer z norek.

Źródło: RMF FM

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP