Trwa ładowanie...

Minister rolnictwa chce wycofać reformę. Prezes Kaczyński nie będzie zadowolony

Podczas wizyty w Głogowie koło Torunia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zadeklarował, że ustawa zabraniająca uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych zostanie wycofana. Wielkim zwolennikiem projektu jest prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Share
Minister rolnictwa chce wycofać reformę. Prezes Kaczyński nie będzie zadowolony
Źródło: East News, Fot: Reporters/REPORTER
d320175

Nowe przepisy zakładały m.in. wzmocnienie ochrony prawnej zwierząt, wprowadzenie obowiązku znakowania psów i utworzenie centralnego rejestru oraz zakaz hodowli zwierząt na futra i wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Zakaz hodowli zwierząt futerkowych miał wejść w życie od początku 2022 roku.

Jednym z inspiratorów nowych przepisów i znanym sympatykiem zwierząt jest prezes PiS Jarosław Kaczyński. Były premier za zakazem hodowli zwierząt na futra opowiedział się w spocie fundacji VIVA.

d320175

- Jeśli chodzi o zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, to jest to przede wszystkim kwestia stosunku do zwierząt. Kwestia serca dla zwierząt, litości dla zwierząt. Każdy porządny człowiek powinien coś takiego w sobie mieć - powiedział.

Zobacz także: Żakowski: Tusk nie ma szans na wygraną. Wybory nie będą uczciwe

Według hodowców, zawarte w projekcie zakazy oznaczałyby zniknięcie tysięcy miejsc pracy i zamknięcie istotnej gałęzi polskiego przemysłu. Nasz kraj jest bowiem jednym z największych na świecie eksporterów futer z norek.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d320175

Podziel się opinią

Share
d320175
d320175
Więcej tematów