Trwa ładowanie...

Minister Michał Woś: Doceniono Polskę za pomoc humanitarną

- Szczególne zainteresowanie wzbudza wsparcie polskiego rządu dla Jazydek, które uciekły z niewoli ISIS. Spotkały je straszne okrucieństwa. Ten projekt jest jednym z najlepiej ocenianych programów pomocy humanitarnej na świecie - powiedział w rozmowie z KAI minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś.

Minister Michał Woś: Doceniono Polskę za pomoc humanitarnąŹródło: PAP, fot: Piotr Nowak
dsbsg3n
dsbsg3n

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz bierze udział w Światowej Konferencji Promocji Wolności Religii, zorganizowanej w Waszyngtonie przez Departament Stanu USA. Polskę reprezentuje Michał Woś, minister ds. pomocy humanitarnej. Minister miał we wtorek wystąpienie na konferencji.

Michał Woś pochwalił się w rozmowie z KAI, że Polska została poproszona o przedstawienie swoich działań wsparcia dla ofiar prześladowań. - To dla nas wyróżnienie i jednocześnie docenienie zaangażowania naszego kraju w pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w Iraku - dodał Woś.

- Przedstawiłem politykę prowadzoną przez rząd Zjednoczonej Prawicy, opartą na filozofii pomocy na miejscu, tam gdzie osoby potrzebujące wsparcia są już bezpieczne, a jednoczenie przebywają możliwie blisko swojego miejsca zamieszkania. Bo to najbardziej skuteczna i efektywna metoda pomocy, oparta na poszanowaniu kultury i tożsamości - stwierdził minister.

Dodał, że taki jest postulat arcybiskupa Aleppo, który podkreśla, że "kiedyś sytuacja wróci do normalności i są potrzebni ludzie, którzy będą w stanie odbudowywać kraj". Zdaniem Wosia to także przeciwdziałanie kryzysom migracyjnym.

dsbsg3n

Wsparcie dla Jazydek

- Szczególne zainteresowanie wzbudziło wsparcie dla Jazydek, które uciekły z niewoli ISIS. Spotkały je straszne okrucieństwa. Dzięki zaangażowaniu polskiego rządu i współpracujących z rządem NGO’s, otrzymały one długofalowe wsparcie i zyskały niezależność, też finansową, otrzymując m.in. zagrody dla zwierząt z inwentarzem. Ten z pozoru prosty projekt jest jednym z najlepiej ocenianych projektów pomocy humanitarnej na świecie - chwali się minister Woś.

W spotkaniu bierze udział ponad tysiąc przedstawicieli rządów, organizacji międzynarodowych, liderów religijnych i działaczy społecznych z całego świata.

Źródło: KAI

dsbsg3n

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsbsg3n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsbsg3n
Więcej tematów