Trwa ładowanie...

Minister finansów Niemiec: Ściąć świadczenia dla imigrantów

Federalny minister finansów Christian Lindner domaga się zmian w przyznawaniu świadczeń socjalnych dla ubiegających się o azyl w Niemczech. - Działają na imigrantów jak magnes - grzmi polityk FDP.

Nielegalni imigranci. Zdjęcie ilustracyjneNielegalni imigranci. Zdjęcie ilustracyjneŹródło: GETTY, fot: New York Daily News
d4c4z5n
d4c4z5n

- To oczywiste, że nasze państwo opiekuńcze, oferujące bardzo duże korzyści w porównaniu z innymi krajami Europy, działa jak magnes nawet na tych, którzy w ogóle nie mają prawa pobytu - podkreśla przewodniczący FDP i minister finansów Niemiec, Christian Lindner.

Polityk uważa, że należy skończyć z tym rozdawnictwem i jak najszybciej wprowadzić zmiany w polityce migracyjnej, a dokładniej - ograniczenia w świadczeniach socjalnych dla osób ubiegających się o azyl w Niemczech. Niższa stawka miałaby być wypłacana znacznie dłużej niż przez 1,5 roku, jak to wygląda teraz. Należy też przejść z pomocy finansowej na materialną.

Natomiast imigranci, którzy są uprawnieni do ochrony humanitarnej w innym państwie Unii Europejskiej, ale nie chcą tam składać wniosku o azyl, nie powinni w ogóle otrzymywać pomocy finansowej od Berlina. W takich przypadkach odpowiedzialność Niemiec - zdaniem federalnego ministra finansów - powinna się sprowadzać jedynie do pokrycia kosztów podróży imigranta do wytypowanego kraju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Brutalna gra". Jakubiak o misji tworzenia nowego rządu: Kto da więcej, ten wygrywa

Takie samo zdanie ma niemiecki minister sprawiedliwości Marco Buschmann (FDP). W rozmowie z "Bildem" podkreśla, że zamiast gotówki osoby ubiegające się o azyl powinny otrzymywać karty płatnicze - w ten sposób Niemcy miałyby walczyć z przemytem kolejnych grup imigrantów przez granicę.

Źródło: Bild, Der Spiegel

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4c4z5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c4z5n
Więcej tematów