Trwa ładowanie...
d2gecen
d2gecen
odolanów

"Militarny" zlot w Odolanowie

Miłośnicy ciężkiego sprzętu, starych samochodów i motocykli oraz pasjonaci militarnych bibelotów
przyjechali w sobotę do wielkopolskiego Odolanowa, gdzie trwa Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2gecen

Zainteresowanie wzbudzają przede wszystkim amerykańskie willisy, dodge, fordy, GMC (wojskowa ciężarówka), radzieckie łazy, dniepry, uazy, urale i inne. Niemal wszystkie dotarły do Odolanowa "o własnych siłach", choć już na miejscu nie obyło się bez drobnych napraw i ostatnich przed prezentacją retuszów.

Ciekawość wzbudza jeep "strolch", którym przyjechała rodzina z Niemiec, oraz przedwojenny francuski motocykl Gnome-Rhone AX-2 z koszem, wyprodukowany specjalnie dla Niemców i używany przez nich na wielu frontach II wojny światowej w Europie i Afryce.

Na odolanowskim Zlocie nie zabrakło giełdy staroci i militariów. Można tutaj kupić niemal wszystko - od szabli, mundurów, odznaczeń do pozbawionych zamków i zapalników granatów oraz pistoletów. Są takie rarytasy, jak np. tasak saksoński fizylierów z 1845 r. czy angielski pistolet maszynowy lanchester z czasów II wojny światowej.

Zlot zakończy się w niedzielę. Atrakcją będą jeszcze skoki spadochroniarzy, pokazy walk i pracy saperów, parada pojazdów. Można obejrzeć także wystawę fotograficzną o tematyce militarnej, ekspozycję broni i posłuchać dawnych piosenek wojskowych. (mag)

d2gecen

Podziel się opinią

Share
d2gecen
d2gecen
Więcej tematów