Trwa ładowanie...
d2ky8bb

Milionowe straty na mundurach dla listonoszy

Na zakupie nowych mundurów dla listonoszy Poczta Polska mogła stracić 12 mln zł - wynika z dokumentów CBA i prokuratury, do których dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
d2ky8bb

Obecnie sprawa jest analizowana przez prokuraturę. Według agentów CBA dwójka nieuczciwych menedżerów poczty pozwoliła zarobić jednej firmie 12 mln zł. - Podejrzewamy, że przymknęli oko na znacznie gorszą jakość dostarczonych mundurów niż wynikało to ze specyfikacji istotnych warunków zamówienia - mówi śledczy.

Ale to nie jedyna taka sprawa, służby prześwietlają teraz warte dziesiątki milionów przetargi dla policji, wojska czy BOR. Dziennik przypomina, że po kontroli NIK w policji, prokuratura już wszczęła śledztwo.

Inny mechanizm budzi podejrzenia w przypadku zamówień dla wojska czy BOR. Specyfikacja zamówienia była tak wyśrubowana, że spełniała je tylko jedna na świecie tkanina, do której dostęp na polskim rynku ma tylko jedna firma.

Według oficera służb specjalnych rynek zamówień publicznych w tej branży podzieliło między siebie kilka firm. W ten sposób Skarb Państwa traci grube miliony.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2ky8bb

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ky8bb
d2ky8bb
Więcej tematów