Trwa ładowanie...

Migracja. Nominacje do nagrody Złotych Wachlarzy

Już 17 grudnia 2019, Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) po raz siódmy przyzna nagrodę Złotych Wachlarzy. Otrzyma ją osoba i instytucja, które w szczególny sposób przyczyniają się do stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego poprzez migracje, budowania dobrych praktyk w zakresie zarządzania migracjami i wspierania integracji migrantów w Polsce.

Migracja. Nominacje do nagrody Złotych WachlarzyŹródło: East News, fot: Wojciech Stróżyk
d40t3q6
d40t3q6

Konkurs Złotych Wachlarzy stanowi część kampanii informacyjno-promocyjnej dążącej do podnoszenia świadomości społecznej na temat migracji oraz budowania pozytywnego wizerunku migrantów i ich wkładu w polską kulturę, gospodarkę i życie społeczne.

Kapituła konkursu Złote Wachlarze, organizowanego przez IOM - Agendę ONZ ds. Migracji, nominowała osoby i instytucje do nagrody Złote Wachlarze 2019. Kapituła dokonała wyboru spośród zgłoszonych kandydatów.

W tym roku do nagrody Złote Wachlarze Kapituła konkursu nominowała w kategorii Osoba:

  1. Izabelę Czerniejewską - badaczkę, specjalistkę ds. edukacji uczniów z doświadczeniem migracyjnym (Centrum Badań Migracyjnych CeBaM oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu), koordynatorkę projektów realizowanych w Migrant Info Point w Poznaniu, członkinię miejskiego zespołu ds. polityki równości i różnorodności w Poznaniu;
  1. Grzegorza Dzika - fundatora Fundacji Ukraina, założyciela i prezesa zarządu Impel SA, konsula honorowego Ukrainy we Wrocławiu, przewodniczącego Rady Zachodniej Izby Gospodarczej, członka Rady Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu, wiceprzewodniczącego Pracodawców RP;
  1. Leylę Elsanovą - mentorkę kulturową związaną z Fundacją Ocalenie i Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie, edukatorkę;
  1. Konrada Pędziwiatra - adiunkta w Katedrze Studiów Europejskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i adiunkta badawczego w Ośrodku Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego, autora licznych artykułów na temat religii i etniczności w procesach migracyjnych;
  1. Oleksandrę Zapolską - założycielkę Fundacji ZUSTRICZ z Krakowa.
d40t3q6

W kategorii Instytucja nominację otrzymali:

  1. Fundacja dla Somalii - za wieloletnie zaangażowanie i kompleksowe działania na rzecz integracji;
  1. Stowarzyszenie Homo Faber - za innowacyjne działania łączące migrantów z lokalną społecznością;
  1. Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu - za ponadstandardowe zaangażowanie i współpracę z innymi instytucjami;
  1. Teatr Powszechny w Warszawie - za włączanie sztuki do dyskursu na temat migracji i włączanie migrantów w kulturę;
  1. Wrocławskie Centrum Integracji - za inicjatywę "Wrocław na językach świata”.
d40t3q6

Kapituła konkursu wybiera nominowanych, a następnie laureatów w kategorii Osoba i Instytucja. Dodatkowo na stronie www.złotewachlarze.pl odbywa się głosowanie na Nagrodę Publiczności.

Do 16 grudnia 2019 do godz. 23:59 każdy, kto interesuje się tematyką migracyjną, może oddać głos na osobę lub instytucję wybraną spośród wszystkich nominowanych.

Laureatów we wszystkich kategoriach: Osoba, Instytucja, Nagroda Publiczności poznamy wieczorem 17 grudnia 2019, podczas uroczystej gali Złotych Wachlarzy.

d40t3q6

Sylwetki nominowanych dostępne są na stronie: www.złotewachlarze.pl.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) jest agendą Narodów Zjednoczonych i wiodącą międzyrządową organizacją działającą w dziedzinie migracji. Została założona w 1951 r. W skład IOM wchodzą 173 kraje członkowskie, w tym Polska. IOM wspiera kraje w sprostaniu wyzwaniom operacyjnym i społeczno-gospodarczym związanym z migracjami, pomaga migrantom oraz chroni ich prawa. Konstytucja IOM wyraźnie podkreśla wzajemny związek między migracją a rozwojem ekonomicznym, społecznym i kulturowym oraz uznaje prawo do swobodnego przemieszczania się osób.

d40t3q6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40t3q6
Więcej tematów