Trwa ładowanie...
d1oewy0

Mieszkaniec Krotoszyna próbował podciąć gardło swojej partnerce. Grozi mu dożywocie

• W poniedziałek, w jednym z mieszkań w Krotoszynie doszło do sprzeczki między 35-letnią kobietą i jej 24-letnim partnerem
• W pewnym momencie mężczyzna próbował jej pociąć gardło scyzorykiem, ale nie udało mu się przeciąć tętnicy
• Sprawca został aresztowany i grozi mu dożywocie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkaniec Krotoszyna próbował podciąć gardło swojej partnerce. Grozi mu dożywocie
(KWP w Poznaniu)
d1oewy0

Do zdarzenia doszło w wielkanocny poniedziałek, 28 marca, w jednym z mieszkań w Krotoszynie. Pomiędzy 35-letnią kobieta i jej 24-letnim partnerem doszło do kłótni. W pewnym momencie mężczyzna przyłożył 35-latce scyzoryk i "usiłował przeciąć jej tętnicę szyjną poprzez wbicie noża w szyję i przeciągnięcie nim po całej szyi". Na szczęście nie doszło do przecięcia tętnicy, dzięki czemu kobieta przeżyła.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję jeszcze tego samego dnia, był pijany. Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa.

- W ocenie biegłego z zakresu medycyny sądowej, działanie podejrzanego spowodowało bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia pokrzywdzonej - wyjaśnia Janusz Walczak, zastępca Prokuratura Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1oewy0

Podziel się opinią

Share

d1oewy0

d1oewy0
Więcej tematów