Trwa ładowanie...
d25yat2

Mieszkańcy kamienicy z Zabrza stawiają mur. Mają dosyć Romów

Hałas, libacje alkoholowe i brak higieny - to zarzuty pod adresem zabrzańskich Romów. Mieszkańcy sąsiadującej z nimi kamienicy mają tego dość. Właśnie budują mur, którym się od nich odgrodzą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W 2017 r. w Zabrzu postawiono pierwszy mur odgradzający mieszkańców kamienicy od Romów
W 2017 r. w Zabrzu postawiono pierwszy mur odgradzający mieszkańców kamienicy od Romów (Agencja Gazeta, Fot: Dawid Chalimoniuk)
d25yat2

- Mieszkamy w Polsce, mamy obywatelstwo polskie, chcemy żyć i mieszkać normalnie jak Polacy - powiedział w rozmowie z telewizją Superstacja Daniel Ondycz ze Stowarzyszenia na Rzecz Społeczności Romskiej Amaro Drom Nasza Droga.

To, jego zdaniem, jest niektórym Romom z Zabrza odbierane. Bo ich sąsiedzi postanowili odgrodzić się murem. Wykopy już trwają. Jedna z osób sprzeciwiających się im skoczyła do rowu podczas prac koparki. Członkowie wspólnoty mieszkaniowej, która zdecydowała o budowie, nie zamierzają jednak ustąpić.

d25yat2

Twierdzą, że Romowie hałasują, urządzają libacje alkoholowe i nie dbają o higienę. Mieli już nieraz natknąć się na wymiociny oraz odchody, które pozostawili po sobie romscy sąsiedzi.

- Jak przejdą Romowie, to wszystko jest zniszczone, zupełnie jakby przeszła szarańcza. Tu się po prostu nie da żyć - twierdzi jedna z kobiet.

Zresztą mur to nie nowość. Bo jeden już stoi. Zbudowano go przed rokiem. Szybko pojawił się na nim napis "Getto im zabrskiego rasizmu", co doprowadziło do eskalacji napięć. Został już zamalowany.

d25yat2

Zobacz także: Niewinna zabawa, która może przerodzić się w koszmar. Nie dawaj psu lizać się po twarzy

Źrodło: dziennikzachodni.pl, Superstacja

Sprawdź prognozę dla swojego regionu

d25yat2

Podziel się opinią

Share

d25yat2

d25yat2
Więcej tematów