Trwa ładowanie...

Miesięcznice smoleńskie do 2020 roku. Zarejestrowano zgromadzenie cykliczne na Krakowskim Przedmieściu

Do 2020 roku zarejestrowano zgromadzenie cykliczne na Krakowskim Przedmieściu. Umożliwia to ustawa przyjęta przez PiS i zatwierdzona przez Trybunał Konstytucyjny. A to oznacza, że przeciwnicy PiS i Jarosława Kaczyńskiego nie będą mogli rejestrować w tym miejscu swoich kontrmanifestacji.

Miesięcznice smoleńskie do 2020 roku. Zarejestrowano zgromadzenie cykliczne na Krakowskim PrzedmieściuŹródło: PAP
d2wd3l7
d2wd3l7

Aż do kwietnia 2020 roku zarejestrowano zgromadznie cykliczne z okazji tzw. miesięcznic smoleńskich. Jako miejsce odbywania się zgromadzenia wpisano "od ul. Świętojańskiej przez pl. Zamkowy, po ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Karowej w Warszawie". Każdego 10 dnia miesiąca zgromadzenie ma trwać od godz. 6 rano do godz. 22 wieczorem.

W tej chwili tojedyna pozycja w spisie zgromadzeń cyklicznych, który prowadzi Mazowiecki Urząd Wojewódzki. "Zgromadzenia cykliczne" to nowy twór w polskim prawie, wprowadzony specjalną ustawą przyjętą przez większość rządzącą. Zapisy budziły wiele kontrowersji i to nie tylko wśród polityków opozycji.

Prezydent Andrzej Duda skierował ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Jednak sędziowie orzekli, że ustawa jest zgodna z Konstytucją. W tej sytuacji prezydent musiał podpisać ustawę.

d2wd3l7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wd3l7
Więcej tematów