Trwa ładowanie...

Miękiszon. Radosław Fogiel: Zbigniew Ziobro określał tak tych, którzy godzą się na wszystko

Określenie "miękiszon", którego użył w jednym ze swoich wystąpień minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, robi furorę. Komentatorzy są zdania, że Ziobro w ten sposób nawiązał do negocjacji budżetowych w UE prowadzonych przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel twierdzi, że "to błędny trop".

"Miękiszon". Radosław Fogiel: Zbigniew Ziobro określał tak tych, którzy godzą się na wszystko"Miękiszon". Radosław Fogiel: Zbigniew Ziobro określał tak tych, którzy godzą się na wszystkoŹródło: East News, fot: Tomasz Jastrzębowski, REPORTER
d2n0erb
d2n0erb

- To są negocjacje. W negocjacjach nie można być miękiszonem, trzeba być twardym. Trzeba potrafić dbać o interesy Polski. Polska nie jest gorsza od innych, nie musimy się prosić o zgodę Berlina na użycie weta, jeśli nasze interesy są zagrożone - stwierdził w środę minister sprawiedliwości mówiąc o negocjacjach budżetowych w UE.

Kogo miał na myśli Zbigniew Ziobro, mówiąc o "miękiszonie"? Czy był to premier Mateusz Morawiecki, jak twierdzi część komentatorów sceny politycznej?

- "Miekiszonem" minister Zbigniew Ziobro określał tych, którzy gotowi są godzić się na wszystko, co zaproponują partnerzy, podchodząc nieasertywnie do negocjacji - wyjaśnił w piątek w programie "Graffiti" w Polsat News wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

- Myślę, że ten trop (powiązania Morawieckiego z określeniem "miękiszon" - przyp. red.) jest błędny, bo nie zgadza się z podstawowymi faktami. Wiem, że niektórzy publicyści próbują tak do tego podchodzić. W lipcu ustalenia rady dotyczyły wyłącznie ochrony budżetu przed malwersacjami finansowymi - zapewnił wicerzecznik PiS.

d2n0erb

- Temat praworządności, czyli uzależnienia budżetu od kwestii politycznych pojawił się na etapie na etapie negocjacji między Parlamentem Europejskim a Komisją Europejską. To jest temat nowy i tu jest twarde stanowisko Polski - dodał Fogiel.

- Zawsze smucą mnie problemy innych - zapewnił Fogiel pytany o rozpad Koalicji Polskiej.

- Z wypowiedzi Pawła Kukiza wynika, że jednym z powodów rozpadu tej koalicji było to, że członkowie jego ugrupowania postanowili wesprzeć rząd w negocjacjach i zachować się propaństwowo. Z kolei PSL był skłonny zgodzić się na wszystko, co dyktują nam partnerzy - mówił wicerzecznik PiS w programie "Graffiti". Nie wykluczył też współpracy z posłami Kukiz '15.

- Zawsze jesteśmy skłonni rozmawiać z każdym, kto chce wesprzeć program Zjednoczonej Prawicy - niezależnie czy są to posłowie Pawła Kukiza, czy jest to ktokolwiek inny - stwierdził Radosław Fogiel. Jego zdaniem każdy ma "prawo do autorefleksji".

d2n0erb

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2n0erb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n0erb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj