Trwa ładowanie...
d3cbxya
d3cbxya

Międzyreligijne przesłanie papieża Franciszka w wyjątkowym nagraniu

• Bezprecedensowe nagranie papieża Franciszka
• Na wideo papież wraz z przedstawicielami innych religii prezentuje swe intencje modlitewne na styczeń
• Film wywołał duże zainteresowanie mediów
• Podobne nagrania będą nadawane co miesiąc
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3cbxya

Żydzi, muzułmanie i buddyści występują z chrześcijanami w nie mającym precedensu nagraniu, w którym papież Franciszek prezentuje i komentuje swe intencje modlitewne na styczeń. Taki film będzie nadawany co miesiąc. Pierwszy wywołał duże zainteresowanie mediów.

Tradycyjnym ogłaszanym przez Watykan papieskim intencjom modlitewnym po raz pierwszy nadano formę krótkiego przesłania wideo z przemówieniem Franciszka po hiszpańsku, które zostało rozpowszechnione między innymi za pośrednictwem największych popularnych portali społecznościowych.

d3cbxya

Tekst wystąpienia przetłumaczono na dziesięć języków. Tę inicjatywę przygotowano w związku z Rokiem Miłosierdzia.

Papież na tle sugestywnych obrazów - symboli i relacji ze swych spotkań międzyreligijnych - omawia intencję modlitw: "Aby szczery dialog między ludźmi wyznającymi różne religie przyniósł owoce pokoju i sprawiedliwości".

Franciszek rozpoczyna swe wystąpienie słowami: "Większość mieszkańców planety deklaruje, że są wierzący. To powinno prowadzić do dialogu między religiami. Nie możemy przestać się o to modlić i współpracować z tymi, którzy myślą inaczej".

"Wielu myśli inaczej, czuje inaczej, szukając Boga lub spotykając Boga w różny sposób" - dodaje papież. Następie stwierdza: "W tym tłumie, w tym wachlarzu religii jest tylko jeden pewnik, który mamy: wszyscy jesteśmy dziećmi Boga".

Gdy Franciszek wygłasza intencje swych modlitw, wyznawcy różnych religii trzymają w rękach figurki Buddy, Dzieciątka Jezus, menorę - siedmioramienny żydowski kandelabr i tasbih - muzułmański sznur modlitewny.

d3cbxya

Podziel się opinią

Share
d3cbxya
d3cbxya
Więcej tematów