Trwa ładowanie...
d2ca68w

Międzynarodowa operacja przeciwko przemytnikom migrantów

• Siły morskie z europejskiej misji walczącej z przemytnikami migrantów na Morzu Śródziemnym opanowały ich statek
• O sobotniej operacji w Cieśninie Sycylijskiej poinformowano w niedzielę wieczorem
• Agencja Ansa podała, że podczas operacji zatrzymano trzech przemytników
• W akcji uczestniczyły jednostki misji Unii Europejskiej Eunavfor Med, powołanej do walki z masowym zjawiskiem przerzutu migrantów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Imigranci, którzy chcą dotrzeć do Europy, często decydują się na niebezpieczną drogę morską
Imigranci, którzy chcą dotrzeć do Europy, często decydują się na niebezpieczną drogę morską (AFP, Fot: Marina Militare Italiana)
d2ca68w

Wiadomość o operacji podano, wyjaśniła agencja Ansa, z chwilą jej zakończenia, czyli przekazania władzom włoskim trzech podejrzanych o handel ludzi i konfiskaty ich statku.

Media podały, że w sobotę samolot patrolowy z Luksemburga zawiadomił o obecności pontonu pełnego migrantów oraz płynącego w jego pobliżu statku.

Dowództwo unijnej operacji wymierzonej w przemytników dało sygnał do rozpoczęcia akcji, w której uczestniczyły dwa śmigłowce, statki misji i okręt brytyjski. Statek przemytników został otoczony tak, by odciąć mu drogę ucieczki w kierunku wód libijskich. Statek został zmuszony do zatrzymania. Przemytnicy na pokładzie nie stawiali oporu.

Z pontonu, który eskortowali, włoski statek zabrał 146 migrantów.

Według najnowszego bilansu od początki operacji Eunavfor Med przed rokiem zatrzymano 70 przemytników ludzi, a organizacjom przestępczym skonfiskowano 190 łodzi, pontonów i statków, służących do przerzutu migrantów do Europy.

d2ca68w

Podziel się opinią

Share
d2ca68w
d2ca68w
Więcej tematów