Trwa ładowanie...

Michał Woś o zatrzymaniu Frasyniuka. "Nie najszczęśliwsza godzina"

W czwartek do sprawy zatrzymania Władysława Frasyniuka odniósł się wiceminister sprawiedliwości. - Chcemy żyć w państwie praworządnym, w którym nie ma "świętych krów" - stwierdził.

Michał Woś o zatrzymaniu Frasyniuka. "Nie najszczęśliwsza godzina"Źródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d2lltgw
d2lltgw

W porannej rozmowie z Polskim Radiem, Michał Woś był pytany m.in., czy do zatrzymania Frasyniuka powinno dojść o szóstej rano. - To pytanie do wykonujących postanowienie o doprowadzeniu, czyli do policji. Rzeczywiście godzina nie jest najszczęśliwsza – przyznał wiceminister. - Jednak sama procedura była dosyć standardowa.

W środę kilka minut po godz. 6 rano Władysław Frasyniuk został wyprowadzony w kajdankach ze swojego domu we Wrocławiu. Został przesłuchany w prokuraturze w Oleśnicy. Około 8.40 był już na wolności - przesłuchanie trwało zaledwie 10 minut. Byłemu opozycjoniście prokurator przedstawił zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie.

Poranne zatrzymanie wywołało wiele kontrowersji. Jedni z komentujących uznawali, że każdy musi być równy wobec prawa, inni mówili o opresyjności państwa PiS.

ZOBACZ TAKŻE: Prokuratura o zatrzymaniu Frasyniuka: ogłosiliśmy zarzuty, postępowanie jest w toku

Szef MSWiA Joachim Brudziński w rozmowie z PAP tłumaczy, że zatrzymanie Frasyniuka odbyło się na wniosek prokuratury, nie polityków. - Policjanci zachowali się zgodnie z przepisami, tak jak w stosunku do każdego obywatela.

- Polecam wszystkim oburzonym film, na którym widać jak policjanci zatrzymują Frasyniuka. To jak dzisiaj policja zabezpiecza zarówno protestujących, jak i tych, którzy sprawują władzę, zasługuje na słowa uznania i podziękowania – powiedział Brudziński.

Źródło: polskieradio.pl / onet.pl / PAP

d2lltgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lltgw
Więcej tematów