Trwa ładowanie...
Michał Wójcik u Jacka Gądka: PiS ma dziś prawie 40 proc. poparcia w sondażach. Podchodzimy do tego z pokorą

Michał Wójcik u Jacka Gądka: PiS ma dziś prawie 40 proc. poparcia w sondażach. Podchodzimy do tego z pokorą

- Nie siadamy, jak nasi poprzednicy, wygodnie w fotelach, nie zakładamy ciepłych kapci, nie palimy cygar ani nie jemy ośmiorniczek. Tylko my się stale mobilizujemy do pracy - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w programie "WP rozmowa".

Share
d469c2l

- Jest dokument "Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju". Bardzo ważny - powiedział Michał Wójcik. - Przez osiem lat poprzednia ekipa rządząca naszym krajem nie była w stanie określić celów, gdzie idziemy jako kraj. Polecam lekturę, wiem, że to jest ponad 260 stron, ale jest tam bardzo wiele cennych informacji - dodał wiceminister.

Zobacz także: zmiany w rządzie PiS.

Pytany przez Jacka Gądka o projekty konkretnych ustaw, Wójcik odpowiedział: "Zakładane było od samego początku, że w październiku zostanie pokazany ostateczny dokument. Przypomnę, że tworzeniu go towarzyszyło kilkanaście spotkań towarzyszyło. Takich konsultacyjnych, z różnymi środowiskami".

d469c2l

- Kiedy będzie wysyp projektów ustaw? - dopytywał Jacek Gądek. - Bo na razie są: o umowach koncesji na roboty budowlane, projekt ustawy o zmianie ustawy prawo o miarach oraz projekt ustawy o zmianie ustawy o rzecznikach patentowych. Gdzie są jakieś konstytucje dla przedsiębiorczości?

- Najważniejszym dokumentem jest ta strategia - odpowiedział Michał Wójcik. - Instrumenty twarde dostał premier Morawiecki. Nic nadzwyczajnego się nie dzieje - trzeba pamiętać, że PiS ma dziś 36 proc. - prawie 40 proc. poparcia w sondażach. My z pokorą do tego podchodzimy - zapewnił wiceminister. - Nie siadamy, jak nasi poprzednicy, wygodnie w fotelach, nie zakładamy ciepłych kapci, nie palimy cygar ani nie jemy ośmiorniczek. Tylko my się stale mobilizujemy do pracy - powiedział Wójcik.

d469c2l

Podziel się opinią

Share
d469c2l
d469c2l
Więcej tematów