Trwa ładowanie...

Michał Wójcik: Podważanie pozycji Zbigniewa Ziobry ws. Nowaka szkodzi Polsce

Minister w Kancelarii Premiera i członek Solidarnej Polski Michał Wojcik skomentował sprawę wypuszczenia na wolność Sławomira Nowaka. Jego zdaniem krytyka wobec Zbigniewa Ziobro w tej sprawie to szkodzenie Polsce i ignorancja.

Share
Sławomir Nowak
Sławomir NowakŹródło: FORUM, fot: RM
d16ps65

Michał Wójcik był gościem programu "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News. Minister w Kancelarii Premiera odniósł się do krytyki, jaka spadła na ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę po tym, jak sąd zdecydował o wypuszczeniu z aresztu Sławomira Nowaka. - Każdy z naszych oponentów, każdy, kto wypowiada zdanie na temat kompromitacji prokuratury w tej sprawie wykazuje się wysokim stopniem ignorancji i szkodzi państwu polskiemu - powiedział Wójcik.

Prokuratura wciąż gromadzi dowody

Polityk podkreślał, że decyzja sądu jest niezrozumiała, bo w sprawie Sławomira Nowaka wciąż trwa gromadzenie dowodów. - Sąd zdecydował wypuścić osobę, na której ciąży 17 zarzutów - mówił. Wójcik zaznaczył, że wątki śledztwa badane są w wielu krajach np. na Cyprze, w Estonii i Gruzji i w sprawie przesłuchano już ponad 80 świadków. Stwierdził, że w innych krajach w takich sprawach osoba podejrzana nie wychodzi z aresztu nawet przez trzy lata. Minister dodał, że podważanie pozycji ministra Zbigniewa Ziobry w tej sprawie jest szkodzeniem Polsce.

Sławomir Nowak spędził w areszcie dziewięć miesięcy. W poniedziałek decyzją sądu wyszedł z aresztu. O sprawie przed zapadnięciem tej decyzji wypowiadał się były premier Donald Tusk, który podkreślał, że przetrzymywanie w areszcie człowieka przez tak długi okres bez formułowania przeciw niemu aktu oskarżenia jest nie do przyjęcia.

"Liczyli, że Nowak powie coś na Tuska". Teoria Sikorskiego

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16ps65

Podziel się opinią

Share
d16ps65
d16ps65
Więcej tematów