Trwa ładowanie...

Miażdżący wynik. Ukraińcy wierzą w zwycięstwo nad Rosją

Najpotężniejszą bronią obywateli walczącej Ukrainy jest silne przekonanie, że ich zmagania z Rosją, która napadła na swojego sąsiada, zakończą się sukcesem. Sondaż, przeprowadzany w tych dramatycznych dniach wykazał, że walce towarzyszy wiara w zwycięstwo.

Ukraińscy żołnierzeUkraińscy żołnierzeŹródło: Getty Images, fot: Marcus Yam
dpmr157
dpmr157

Badania wykazały, że 88 procent osób uważa, że Ukraina będzie w stanie odeprzeć atak Rosji. "A kto to jest te 12 procent? Kto tak myśli?" - pytają oburzeni internauci, zapoznający się z tymi wynikami, opublikowanymi w "Ukraińskiej Prawdzie".

Sondaż przeprowadziła Agencja Ankietowania Oceny. Co ciekawe, w badaniach tych wyszło, że przekonanie o porażce najeźdźcy towarzyszy mieszkańcom wszystkich rejonów kraju, nawet tych, które musiały ulec pod naporem sił wroga.

Dla większości respondentów pytanie o stanowisko w sprawie ostatecznego wyniku starcia to pytanie o wiarę w powodzenie osobistego planu - 80 procent badanych zadeklarowało gotowość czynnego włączenia się w obronę integralności Ukrainy.

Niezwykła wiara Ukraińców w zwycięstwo

Wyniki prowadzonych przed wojną, teoretycznych badań różnią się od tych obecnych. W 2020 roku, w czasach, w których taka zbrojna napaść wydawała się niemożliwa, mimo tragicznych incydentów na Krymie i w Doniecku, do czynnej walki stanąć chciało tylko 59 procent obywateli.

dpmr157

Najwyższy poziom gotowości obserwuje się na zachodzie i w centrum, a nieco niższy na południu i wschodzie kraju. Na zmierzenie się z wrogiem z bronią w ręku szykuje się 90 procent mężczyzn i 70 procent kobiet w różnym wieku.

Nie tylko oni sami sobie, ale i prawie cały świat życzy Ukraińcom powodzenia. W środowym głosowaniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ nad rezolucją domagającą się bezwarunkowego zatrzymania agresji Rosji na Ukrainę zaledwie kilka krajów opowiedziało się przeciw. Za przyjęciem rezolucji głosowało 141 państw, w tym Niemcy i Polska. 35 krajów, w tym Chiny, wstrzymało się od głosu. "Nie" powiedziała Rosja, Białoruś, Korea Północna, Syria i Erytrea, co wskazuje na to, że Putina popierają w tej chwili tylko cztery kraje.

Groźby Putina bez pokrycia? "Nikt wokół tego nie wykonuje"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dpmr157
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dpmr157
Więcej tematów