Trwa ładowanie...

Miały być bezpieczne. Dzieci migrantów z Michałowa wróciły na granicę

Miały trafić w bezpieczne miejsce na Białorusi, jednak najprawdopodobniej znowu koczują przy granicy polsko-białoruskiej. "Fakty" TVN dotarły do nagrania, na którym widać dzieci migrantów, które wcześniej przebywały w ośrodku w Michałowie.

Share
Migranci na granicy polsko - białoruskiej w Usnarzu Górnym, archiwum
Migranci na granicy polsko - białoruskiej w Usnarzu Górnym, archiwum Fot: Fot. Grzegorz Dabrowski / Agencja Gazeta
d33rbv0

Nie brakuje pytań o to, co się stało z dziećmi migrantów, które z ośrodka Straży Granicznej w Michałowie, miały zostać cofnięte na granicę polsko-białoruską. Według wicepremiera do spraw bezpieczeństwa i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, miały zostać przetransportowane wraz z rodzicami do bezpiecznego miejsca na Białorusi.

- Z całą pewnością nic im z tego powodu nie zagraża - zapewniał Kaczyński 7 października.

Działaczka rozpoznała twarze dziewczynek

Tymczasem TVN dotarł do nagrań migrantów koczujących na granicy polsko-białoruskiej, na których widać najprawdopodobniej właśnie te dzieci, które wyjechały z Michałowa. Na nagraniu można zobaczyć charakterystyczne ubrania oraz podobne twarze.

d33rbv0

Zobacz także: Migranci pobici przez chorwacką policję. Pałkami przeganiano ludzi z granicy Unii Europejskiej

Kilka dzieci, które widziała w Michałowie prawniczka z Grupy Granica Maria Poszytek rozpoznała na wspomnianym nagraniu. Chodzi o co najmniej trzy dziewczynki.

Migranci masowo próbują się przedostać do Polski

Straż Graniczna udaremniła kolejne próby przekraczania granicy przez migrantów. Służby graniczne zlokalizowały dwie grupy liczące po 90 i 130 osób.

d33rbv0

Tymczasem, jak podaje stacja, ośrodek w Michałowie organizuje poranne patrole by ratować ludzi, którym udało się przekroczyć granicę. W niedzielę odnaleziono w przydrożnym rowie trójkę Syryjczyków, w tym dziewczynkę. Trafili do szpitala w Hajnówce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d33rbv0

Podziel się opinią

Share
d33rbv0
d33rbv0
Więcej tematów