Trwa ładowanie...
d3cyfvw

Miała 1,7 promila alkoholu we krwi, ale przyjmowała pacjentów

Lekarka, która w czwartek przyjmowała pacjentów w jednej z przychodni w Gostyniu (woj. wielkopolskie) miała we krwi 1,7 promila alkoholu. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia – przekazała prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miała 1,7 promila alkoholu we krwi, ale przyjmowała pacjentów  (zdjęcie ilustracyjne)
Miała 1,7 promila alkoholu we krwi, ale przyjmowała pacjentów (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)
d3cyfvw

W czwartek po południu podejrzenia co do stanu trzeźwości 49-letniej lekarki zgłosił policji ojciec 2,5-letniego chłopca. Lekarka miała przeprowadzić u chłopca zabieg dermatologiczny. Przybyły na miejsce patrol policji sprawdził jej stan trzeźwości. Miała 1,7 promila alkoholu we krwi.

- Kobietę zatrzymano. Zastosowano wobec niej środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek i osadzono do wytrzeźwienia w tutejszej komendzie powiatowej policji – powiedział PAP Prokurator Rejonowy w Gostyniu Jacek Masztalerz.

W piątek 49-latce przedstawiono zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 2,5-letniego chłopca. Oprócz tego, że lekarka była pijana, w trakcie przyjmowania pacjenta miała próbować przeprowadzić u dziecka zabieg dermatologiczny bez wymaganej dezynfekcji i mając uszkodzone rękawiczki ochronne.

d3cyfvw

Kobieta tylko częściowo przyznała się do popełnienia tego czynu. - Zakwestionowała, by miało dojść do narażenia tego dziecka na niebezpieczeństwo. Jednocześnie zakwestionowała fakt spożywania alkoholu (…) Alkohol, który został wykryty w jej organizmie wynikał tylko z przyjęcia przez nią leku bez recepty na bazie alkoholu etylowego w wysokim stężeniu - powiedział Masztalerz. Przez dolegliwości układu pokarmowego 49-latka miała przyjmować lek w środę i w czwartek.

Prokurator przyznał, że lekarka w przeszłości odpowiadała za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu, a obecnie jest objęta terapią odwykową.

Wobec podejrzanej zastosowano w piątek środki zapobiegawcze. Dodatkowo śledczy nałożyli m.in. zakaz wykonywania zawodu lekarza.

Dermatolog grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3cyfvw

Podziel się opinią

Share

d3cyfvw

d3cyfvw
Więcej tematów