Trwa ładowanie...

Mężczyzna wbiegł na pomnik smoleński. Sąd przyznał mu 4 tys. zł zadośćuczynienia

W Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadło orzeczenie w sprawie Arkadiusza Szczurka. W lipcu ubiegłego roku mężczyzna wbiegł na Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie. Decyzją sędziego Michała Piotrowskiego, Skarb Państwa ma wypłacić mężczyźnie 4 tys. zł wraz z ustawowymi odsetkami za, zdaniem sądu, "niesłuszne zatrzymanie".

Mężczyzna wbiegł na pomniku smoleński. Sąd przyznał mu 4 tys. zł zadośćuczynienia
Mężczyzna wbiegł na pomniku smoleński. Sąd przyznał mu 4 tys. zł zadośćuczynienia Źródło: East News, fot: Katarzyna Pierzchala
d2w1ccx
d2w1ccx

W lipcu ubiegłego roku Szczurek demonstrował w centrum Warszawy. Mężczyzna wbiegł wówczas na Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej i przykrył monument banerem z symbolami Unii Europejskiej. Odmawiał wykonania poleceń policji i nie chciał zejść na dół, więc został sprowadzony siłą i przewieziony do aresztu. Sprawa trafiła do sądu.

Z informacji przekazanej portalowi tvp.info przez sekcję prasową Sądu Okręgowego w Warszawie wynika, że 28 marca w tej sprawie zapadło orzeczenie.

d2w1ccx

Mężczyzna, który wbiegł na pomnik smoleński w Warszawie usłyszał wyrok

Sędzia Michał Piotrowski zasądził od Skarbu Państwa na rzecz Arkadiusza Szczurka kwotę 4 tys. zł wraz z ustawowymi odsetkami od dnia uprawomocnienia się wyroku do dnia zapłaty "tytułem zadośćuczynienia za niewątpliwie niesłuszne zatrzymanie 22 lipca 2021 r. przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I w Warszawie".

Pierwszy w 2022 roku trening na Stadionie im. Edwarda Jancarza

"Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje prawo wniesienia apelacji po uprzednim złożeniu wniosku o sporządzenie uzasadnienia orzeczenia na piśmie i po doręczeniu odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem" – czytamy.

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2w1ccx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w1ccx
Więcej tematów