Trwa ładowanie...

Mężczyzna ogłosił strajk głodowy. Twierdzi, że żona porwała jego dzieci

Ojciec dzieci, którego - jego zdaniem - uprowadziła matka, rozpoczął w sobotę strajk głodowy. Mężczyzna jest obywatelem Francji, mieszkającym w Japonii. Zdecydował się na ten krok po to by, zwrócić uwagę międzynarodowej opinii publicznej na swoją sprawę.

Share
Mężczyzna z Francji twierdzi, że żona uprowadziła jego dzieci. Rozpoczął strajk głodowy/ Zdjęcie ilustracyjne (Photo by Andrea Ronchini/NurPhoto via Getty Images)
Mężczyzna z Francji twierdzi, że żona uprowadziła jego dzieci. Rozpoczął strajk głodowy/ Zdjęcie ilustracyjne (Photo by Andrea Ronchini/NurPhoto via Getty Images)Źródło: NurPhoto via Getty Images, fot: NurPhoto
d282mv1

O incydencie poinformowała w sobotę agencja AFP. Francuz mieszkający w Japonii twierdzi, że jego dzieci - 6-letni chłopiec i 4-letnia dziewczynka - zostały porwane przez ich matkę. Obywatel Francji nazywa się Vincent Fichot.

- Oddałem wszystko, straciłem pracę, dom i oszczędności w ciągu ostatnich trzech lat. Teraz ważę 80 kilogramów i dam z siebie wszystko do ostatniego grama - mówił agencji AFP. Rozmowa miała zostać przeprowadzona przy wejściu na stację kolejową w Tokio w pobliżu stadionu olimpijskiego, gdzie przesiadywał mężczyzna.

Mężczyzna ogłosił strajk głodowy. Twierdzi, że żona uprowadziła jego dzieci

39-letni Francuz mieszka w Japonii już 15 lat. Deklaruje, że nie przerwie strajku głodowego dopóki dzieci nie wrócą do niego. - Chcę, aby francuskie władze pokazały, że są poważne i że naprawdę chcą bronić moich dzieci, że nałożą sankcje na Japonię, dopóki kraj nie zgodzi się chronić praw moich dzieci - twierdzi.

Zobacz też: "Myślę, że wróci na swoje stanowisko". Senator PiS o wolcie Martynowskiego

Jak się okazuje, w sprawie Fichot toczył się proces dotyczący przemocy domowej. O znęcanie się oskarżyła go jego żona.

d282mv1

- Próbowałem wszystkiego, próbowałem przekonać moją żonę, mówiąc jej, że to nie jest dobre dla dzieci. W tej chwili nie wiem nawet, czy one żyją - przekonywał mężczyzna w rozmowie z AFP.

Japonia. Obywatel Francji będzie relacjonować swój strajk głodowy na Facebooku

Francuz zapewniał, że zamierza strajkować całą dobę. W przypadku interwencji policji, będzie zmieniał dotychczasowe miejsce pobytu. Planuje także regularnie publikować na Facebooku nagrania dokumentujące swój strajk po to, aby nagłośnić sprawę.

Jak podkreśla AFP, w Japonii wspólna opieka nad dziećmi w przypadku rozwodu nie istnieje w sensie prawnym. Uprowadzenia dzieci zdarzają się często, a lokalne władze nierzadko przymykają oko na ten proceder. Agencja podaje, że w tym zakresie nie można polegać na oficjalnych danych, ale według szacunków około 150 000 dzieci rocznie jest separowanych od swoich rodziców.

Źródło: AFP, France24.com

d282mv1

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d282mv1

Podziel się opinią

Share
d282mv1
d282mv1
Więcej tematów