ycipk-14mfzo

Mężczyzna, który krzyczał "ZOMO" do policji, dostał zarzuty. Ustalono, kim jest

Postawiono zarzuty agresywnemu mężczyźnie w białej koszulce, który brał udział w proteście przed Pałacem Prezydenckim. 28-latek nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał M. pracował m.in. jako operator
Michał M. pracował m.in. jako operator (TVP Info)
ycipk-14mfzo

Mężczyźnie zarzucono m.in. naruszanie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, wywieranie "groźbą lub przemocą" wpływu na funkcjonariusza policji. 28-latek usłyszał również zarzut znieważenia policjanta. - Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień – poinformowała PAP prok. Izabela Dołgań-Szymańska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Mężczyzna musi stawiać się na komisariacie dwa razy w tygodni. W związku z jego zachowaniem podczas protestu ucierpiało dwóch policjantów.

Portal wpolityce.pl ustalił, że agresywny uczestnik protestu to Michał M., operator filmowy i syn wieloletniego pracownika TVP.

ycipk-14mfzo

Zobacz także: Jan Śpiewak odpiera zarzuty nt. swojej przeszłości. Zdumiewające wyznanie"

W trakcie protestu użyto gazu. Policja twierdzi, że to uczestnicy zaczęli

Do manifestacji przed Pałacem Prezydenckim doszło 26 lipca. Kamery zarejestrowały 28-latka, gdy krzyczał "ZOMO" w kierunku policjantów. Co najmniej jednego z nich popchnął. Telewizyjna Agencja Informacyjna przekazała nagranie jego zachowania policji.

ycipk-14mfzo

Podczas protestu funkcjonariusze użyli gazu. Policja stwierdziła, że była to odpowiedź na rozpylenie substancji przez uczestników manifestacji.

Protesty przeciwko reformie sądownictwa miały burzliwy przebieg. Przed Sejmem doszło m.in. do aktów wandalizmu oraz przepychanek z policją. Zatrzymano wtedy cztery osoby.

Sankcje objęły również byłych posłów Nowoczesnej - Joannę Schmidt, Ryszarda Petru i Joannę Scheuring-Wielgus, którzy na teren Sejmu "przemycili" dwóch działaczy Obywateli RP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-14mfzo
Polub WP Wiadomości
ycipk-14mfzo
ycipk-14mfzo