Trwa ładowanie...

Mężczyzna chciał wyrzucić dziecko przez okno. Interweniowała policja

Będący pod wpływem narkotyków mężczyzna groził, że wyrzuci przez okno 7-miesięczne dziecko. Prokuratura postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa.

Share
Mężczyzna chciał wyrzucić dziecko przez okno. Interweniowała policja
Źródło: WP, Fot: Marcin Gadomski
d3doutv

Legniccy policjanci dostali w niedzielę informację o awanturze, jaka ma miejsce w jednym z mieszkań przy ul. Wrocławskiej. 42-letni mężczyzna podczas kłótni ze swoją konkubiną zagroził, że wyrzuci ich 7-miesięczne dziecko przez okno.

- Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli siedzącego na parapecie na wysokości drugiego piętra mężczyznę, który wystawiał za okno niemowlę. Część przybyłych policjantów weszła do budynku i po bezskutecznych wezwaniach o otwarcie mieszkania, wyważyła drzwi lokalu – mówi Wirtualnej Polsce podinsp. Sławomir Masojć z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

d3doutv

Po negocjacjach z policjantami, 42-latek oddał 7-miesięcznego chłopca jego matce. Przybyły na miejsce lekarz orzekł, że dziecko jest całe i zdrowe.

- Mężczyzna był prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających, które znaleziono w mieszkaniu przy Wrocławskiej – dodaje Masojć. 42-latek został zatrzymany przez policję.

Prokuratura w poniedziałek postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa. Jak się okazało, mężczyzna miał już na swoim koncie kilka przestępstw kryminalnych. Prokurator wystąpił do sądu o areszt tymczasowy dla 42-latka.

Niemowlę znajduje się obecnie pod opieką matki.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3doutv

Podziel się opinią

Share
d3doutv
d3doutv
Więcej tematów